خطبه های نمازجمعه پردیسان 18 بهمن 98

چهارشنبه، 23 بهمن 1398

آیت الله سیدصمصام‌الدین قوامی، امام جمعه پردیسان قم در خطبه‌های عبادی-سیاسی نماز جمعه، مورخ 18 بهمن‌ماه 1398 با اشاره به سال‌روز وفات حضرت ام‌البنین، ایشان را مادر و سرچشمه‌ی جریان مدافعان حرم دانستند و گفتند: مردمی که چنین الگوها و مصادیقی دارند، نیاز به واردات اسامی و الگوهای دیگر ندارند. او تنها مادری است که چهار مدافع حرم تربیت کرده است و این دفاع از حرم هم‌چنان ادامه دارد.

وی افزود: ما اکنون با رزمندگان بدون مرزمان داریم ادلب را آزاد می‌کنیم و دفاع از حرم هم‌چنان ادامه دارد. دشمن از آن حرم و حریم محترم لطمه خورده است.

امام جمعه‌ی پردیسان در ادامه با اشاره به فرازهایی از دعای افتتاح، این دعا را دعای انقلاب دانستند و گفتند: این دعا که از سوی محمدبن‌عثمان، نایب سوم امام مهدی عجل‌الله‌فرجه به ما رسیده است، باید این روزها زیاد خوانده شود. این دعا دعای تداوم و صدور انقلاب اسلامی است. خداوند می‌گوید ناامید نشوید، در تأخیر فرج حکمتی است. طول می‌کشد تا شما ساخته شوید. فقدان نبی و غیبت ولی و تظاهر زمان بر علیه شما باید باشد تا ورزیده و خبره شوید.

آیت الله قوامی تکبر و بی‌توجهی به خدا را عامل به تأخیرافتادن فرج الاهی دانستند و گفتند: این همه امام و رهبر آمد و زدید و کشتید و قدر ندانستید. حالا دوازده قرن شما باشید و امام نباشد تا لایق او شوید. لایق یوسف باشید. فلذا اگر تکبر داشته باشید و به خدا بی‌توجه باشید، فرج به تأخیر می‌افتد.

ایشان با اشاره به شأن و مرتبت عالی سردار شهید قاسم سلیمانی گفتند: او عباس زمان ماست. خدایا تو شاهد باش اگر انقلاب ما هم‌این یک محصول را داشت، علامت حقانیت آن است. فردی که امام عصر او را دوست داشت. یکی از عرفا گفت می‌دانید چرا این همه آمدند تشییع؟ چون دل امام زمان سوخته بود. مردم می‌فهمند که سینه‌ی آقایشان در فشار است.

ایشان با اشاره به قسمت سوم دعای افتتاح و وعده‌ی نصرت الاهی و فتح بعد از شکست‌ها گفتند:  نایب معصوم این دعا را نقل کرد و امروز نایب معصوم آن را پیاده می‌کند. او هیچ‌گاه شکست نمی‌خورد. تا بن‌بست می‌شود به حرف‌های او گوش دهید. وقتی همه حتی مدافعان حرم مأیوس می‌شدند ایشان می‌گفتند آرام باشید. وقتی در تهران بانک‌ها را آتش می‌زنند، با اسلحه و سازمان‌دهی‌شده می‌آیند، او آرام می‌گوید نترسید چون مولایش به او می‌گوید که آینده از آن شماست. این‌ها مگسی هستند که وزوزی می‌کنند، نه وزوز آن‌ها و نه زوزه‌ی گرگ‌ها هیچ یک تأثیر ندارد. معصومین مواظب شما هستند.

استاد حوزه‌ی علمیه‌ی قم با اشاره به سه حماسه‌ی بزرگ در تشییع حاج قاسم سلیمانی، راه‌پیمایی 22 بهمن و انتخابات مجلس تأکید کرد: این سه نوع حضور نشانه‌ی مردم‌سالاری دینی است. هر سه میلیونی، هر سه رفراندوم و هر سه باصلابت و پرقدرت. ما با حضورمان فتنه‌ها را ریشه‌کن می‌کنیم، نیاز به ارتش نداریم. خیابان انقلاب عین جاریه و صدقه‌ی جاریه است. انقلاب جاری است، مثل رودخانه‌ای که دائماً در بستر خودش جریان دارد. خسته نیستیم. ماهواره‌هایتان را فعال کنید و ببین که منفورید. ببینید با این همه تبلیغ بر علیه رهبرمان، روز به روز بر معنویت و صلابت او افزوده می‌شود.

ایشان با اشاره به این‌که بار حمایت از انقلاب و پاسداشت یوم‌الله 22 بهمن هم‌واره بر دوش قشرهای پایین و مستضعف امت بوده است تأکید کردند: روز 22 بهمن همه با مشت‌های درشت در این راه‌پیمایی شرکت خواهیم کرد. بیش‌تر شرکت‌کننده‌ها هم ‌آن‌ها هستند که از تحریم زخم می‌خورند. مرفهین بی‌درد که یک سالادشان چهارصد هزار تومان و یک پرس غذایشان در برج میلاد سیصدهزار تومان است نمی‌آیند. این‌ها اگر بیایند جریان را آلوده می‌کنند. هم‌آن پابرهنه‌ها و گرسنه‌ها که هم‌چون ام‌البنین فهمیده هستند می‌آیند.

ایشان با اشاره به نزدیکی ایام انتخابات گفتند: برخی به دروغ می‌گویند این انتخابات نیست، انتصابات است. ما از شورای نگه‌بان بابت رد صلاحیت هفت هزار نفری متشکریم. اما چرا با یک جوسازی دو هزار نفر را بر می‌گردانید؟ ما به شما امید داریم. تعارف نکنید. امام گفتند این لیبرال‌ها از اول با ما نبودند، ما از جدا شدن آن‌ها ناراحت نیستیم. با شعار تعامل با جهان با دشمن مذاکره می‌کنند. هنوز هم بعد از شهادت حاج قاسم دم از مذاکره می‌زنند.

خطیب پردیسان یادآور شد: حالا که به خاطر کارنامه‌ی غلط‌تان و تمردتان از نظام و رهبری و آن پنهان‌کاری‌هایتان رد صلاحیت شدید بروید کنار. بگذارید نظام حرکت کند و شتاب بگیرد. ما خیلی کار داریم. اگر شورای نگه‌بان امین و عادل است گوش بدهد. ما تابع رهبریم و شما را قبول داریم. اما محکم‌تر باشید. آیت الله جنتی! چهل سال دوم است. این که مماشات کنیم انقلابی‌گری نیست. عدالت به این است که این نظام پرقدرت را پرقدرت‌تر کنید.

وی با اشاره به رد صلاحیت نامزدهای فاسد و دارای زمینه‌ی ناسالم گفتند: این‌ها مردم نیستند، مردم نه اصول‌گرا هستند و نه اصلاح‌طلب؛ مردم انقلابی هستند. این‌ها به حزب خودشان بیش‌تر می‌اندیشند. مگر در مجلس قبلی چه کسانی رد صلاحیت شدند؟ مگر رییس مجلس کنونی و رییس جمهور قبلی اصول‌گرا نبودند؟ شورای نگهبان کسانی که به این مردم اعتقاد و اعتماد دارند و به مردم خدمت صادقانه می‌کنند را تأیید صلاحیت کند. در این صورت این نظام با سوخت قوی از چله‌ی کمان حرکت می‌کند.

وی تأکید کرد: عقل نظام اسلامی می‌گوید که تعارف نکنید. این دیکتاتوری نیست. بنی‌صدر می‌گفت بر علیه من کودتا شده است! رأی مال من بوده! هنوز که هنوز است می‌گوید من رییس جمهورم. شما دیوانه نیستید؟

آیت الله قوامی در پایان تأکید کرد: ما به عنوان واجب شرعی مثل نماز و روزه در انتخابات شرکت می‌کنیم. کما این‌که امر به معروف و نهی از منکر و جهادمان در جنگ هم به قصد قربت است. امروز هر حضوری مصداق یک انتقام است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *