خطبه های نمازجمعه قنوات 22 شهریور 98

شنبه، 23 شهریور 1398

خطبه اول
ضمن سفارش نماز گزاران جمعه به تقوا و پرهیزگاری سفارش نمودند.
در ادامه بیان داشتند که دوری از یاد خدا و غفلت از آن باعث واقعه عاشورا گردید و باید به آن به عنوان یک عبرت درس گرفت.
ایشان بیان فرمودند که دوره‌ی اسارت اهل بیت در این ایام و قهرمان کربلا حضرت زینب سلام الله علیها و مدیریت ایشان می‌باشد که حق بزرگی بر بشریت دارند. باید سرمشق و الگو برای ما باشند. تا روز قیامت برای همه‌ی نسلهاست و انقلاب ما نیز یک انقلاب برگرفته شده از حضرت زینب سلام الله علیها است.
صفات بینظیری که حضرت زینب سلام الله علیها داشت همه را از اهل بیت به ایشان اثر رسیده بود و بسیاری با عظمت برخورد نمود.
حجاب و عفاف حضرت طوری بوده که تا قبل از واقعه عاشورا هیچکس حضرت زینب سلام الله علیها را ندیده بود و در زمان اسارت آل الله اوج شکوه و عظمت ایشان را به نمایش گذاشت باعث جاودانگی روز عاشورا گردید و به بهترین وجه شهدای کربلا را نشان داد و معرفی نمود.
خطبه دوم
امام جمعه محترم در خطبه دوم نیز خود و مردم را به تقوای الهی سفارش نمودند و همچنین سفارش و اقتدا به امام حسین علیه السلام و خانواده ایشان بیان فرمودند و ایام شهادت و اسارت اهل بیت را تسلیت عرض نمودند.
 ایشان تذکری در مقوله‌ی فرهنگ و اقتصاد فرمودند که مسولان دقت نمایند که در تحریم اقتصادی هستند و همچنین فرهنگ را بسیار اهمیت دهند زیرا که دشمن به آن پرداخته است و قصد از بین بردن فرهنگ و رسومات را دارد.
تشکر از قوه قضاییه در همین عملکرد چندماهه‌ای که داشته‌اند با همین روند با مفاسد اقتصادی مبارزه کنند و انها را ریشه کن نمایند و کار خود را به خوبی انجام دهند.
اقتدار روز افزون جبهه مقاومت و خط مقدم آن حزب الله لبنان است که نتیجه آن امروز مشخص است و ضربات پیروز مندانه‌ای که امروز بر پیکر اسرائیل وارد کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *