بسم الله الرحمن الرحیم
خطبه های نماز جمعه 1398/12/02 مصادف با 25 جمادی الثانی 1441
خطبه اول
امام باقر علیه السلام می فرمایند:هرکس 4 داشته باشد خداوند عاشق او می شود .1_اهل وفا با خدا باشد2_اهل حیا از خدا و مردم باشد.3_خوش اخلاق باشد 4_بندگی خدا را انجام دادن.
الصابرین و الصادقین و القانتین و المنفقین و المستغفرین بالاسحار
انفاق یعنی یعنی خرج مال در راه خدا واجب باشد یا مستحب
درقران و روایات سفارش شده است و از اسباب تعدیل ثروت است و پر کردن شکاف در جامعه است.درمقایل انفاق بخل و نگه داشتن مال است.
انفاق بر دو قسم است:1-انفاق های واجب و مستحب مادی2-معنوی
چون خداوند می فرماید: یا ایها الذین آمنو انفقو مما رزقناکم من قبل ان یاتی یوم لا بیع فیه و لاخله و لا شفاعه و الکافرون هم الطاغون(بقره 254)
در این ایه شریفه به یکی از اسباب وحدت جامعه و تقویت حکومت و بنیه حکومت می شود اشاره نموده است.
در انفاق مقدار مهم نیست چه کم باشد چه زیادخداوند اجر می دهد.ولا ینفقون نفقه صغیره ولا کبیره و لا یقطعون وادیا الا کتب لهم لیجزیهم الله احسن ما کانو یعلمون (توبه 121)
تمام کارهای ما نزد خدا ثبت است پس نسبت به جزای اعمال هراس نداشته باشیم.
خطبه دوم
1)5 اسفند بزرگداشت خواجه نصیر الدین طوسی و روز مهندس
2)1رجب 57 هجری ولادت امام باقر علیه السلام
3) 3رجب 254 شهادت امام هادی علیه السلام
4)8 اسفند روز امور تربیتی اسلامی
حضرت امام (ره) :مردم در انتخابات موظفند موظف شرعی هستند که اختلافات کوبنده را از ان دست بردارند یک تکلیفی است که متوجه همه هست.
مقام معظم رهبری: یکی از چیزهایی که اسلام مانع از ان است و نباید اتفاق بیفتد فضای هتک حرمت هم خلاف شرع است هم خلاف اخلاق است و هم خلاف عقل سیاسی است.
انتقاد، مخالفت، بیان عقاید با جرأت هیچ اشکالی ندارد اما دور از هتک حرمتها و اهانت ها و فحاش و دشنام،همه در این زمینه مسؤلند.
روز انتخابات جشن ملی است ، این جشن تبریک  میگویم ، همه با همت حرکت کنند و بیایند به اشخاص مورد نظرشان رای بدهند و این کارها را هرچه زودتر انجام دهند.
((سفارش پیامبر صلی الله علیه و اله و ائمه معصومین به ولایت ))
بعد از شهادت پیامبر نقش محوری توسط ولایت و امامت صورت می گرفت و پیامبر و ائمه معصومین علیهم السلام اهتمام ویژه ای به این مطلب داشتند در این رابطه امام باقر علیه السلام می فرمایند: بنی الاسلام علی خمس علی الصلاه و الزکاه و الصوم و الحج و الولایه و لم یناد بشی بمثل ما نودی بالولایه
شهید سلیمانی نیز در وصیت نامه خود این سفارش را در صدر وصیت نامه خود قرار داده است
تربیت نیروی ولایی و انقلابی از اهداف عالیه انقلاب
نیروهای کارآمد و انقلابی از سفارشات حضرت امام و مقام معظم رهبری است که وظیفه اولیه بر عهده آموزش و پرورش می باشد بر این اصول مهم است که حضرت امام رحمه الله علیه نیروهای خود را شیرخواره یا متولد نشده می داند که باید با تربیت خانواده ها آماده شود ولی در زمان ما نظام ولایی است و وظیفه دارد تا بخش زیادی از تلاش های مسئولین فرهنگی و علمی به این منظور نهادینه شود و در آموزش و پرورش نهادی به نام امور تربیتی قرار داده شده است تا به این وظیفه مهم بیشتر پرداخته شود لازم است یاد شهیدان رجایی و باهنر گرامی داشته شود چون بنیان گذار این نهاده مقدس این دو شهید بزرگوار می باشند.
رعایت تذکرات بهداشتی در همه اوقات لازم است
افراد و رسانه های خارجی و معاند اخبار غیر معتبری پخش می کنند کرونا یک ویروس شبیه آنفولانزا می باشد
استکبار و صهیونیسم بزرگنمایی می کنند و اهداف سیاسی و اقتصادی دارند
حدود چهل کشور این ویروس  رفته است و کشده هم داشته اند ولی در رسانه ها و شبکه های مجازی نگذاشتند ورود کنند
یکی از قدرت های اقتصادی که با آمریکا روبرو شده بود چین بود و دنبال از بین بردن اقتصاد چین هستند
مردم وحشت زده شده اند و صادرات چین آسیب دیده است
کرونا بعد از پانزده روز بیمار مبتلی از دنیا می رود ولی در ایران آن هم در قم شب انتخابات از دنیا میرود شاید این هم مثل قیمت بنزین باشد که مردم را خانه نشین کنند
کسانی که رای نداده اند خود را به صندوق های رای برسانند و از این وظیفه ملی و شرعی عقب نمانند