خطبه های نمازجمعه سلفچگان 27 دی 98

جمعه، 27 دی 1398

خطبه اول:بعد از سفارش به تقوا……

یکی از شرایط متقی شدن شناخت و اطاعت از ولی خداست که در زمان ما ولی الله اعظم امام زمان است.

بدون اطاعت از امام زمان اطاعت از خدا معنا ندارد و کسی که از خدا اطاعت نکند تقوا در مورد او معنا پیدا نمی کند.

همانطوری که طاعت از خدا بدون اطاعت از پیامبر بی معناست و در آیه کریمه 31 سوره آل عمران خطاب می کند که ای پیامبر ما به مردم بگو: قُلْ إِنْ کُنْتُمْ تُحِبُّونَ اللَّهَ فَاتَّبِعُونِی یُحْبِبْکُمْ اللَّه (بگو، اگر خدا را دوست می‌دارید، از من پیروی کنید، تا خدا شما را دوست بدارد) تا از پیامبر اطاعت نکنید ذیل سایه محبت خدا قرار نمی گیرید.

و یا در آیه 80 سوره نساءخطاب می کند:مَنْ یُطِعِ الرَّسُولَ فَقَدْ أَطَاعَ اللّهَ (کسى که از پیامبر اطاعت کند، خدا را اطاعت کرده.

 باز در آیه 64 همین سوره نساء ﴿وَمَا أَرْسَلْنَا مِن رَّسُولٍ إِلاَّ لِیُطَاعَ بِإِذْنِ اللّهِ ( ما هیچ پیامبرى را نفرستادیم، مگر براى اینکه به فرمان خدا از وى اطاعت شود)

بعضی از روایات در باب اطاعت از ولی خدا عجیب است.امام صادق علیه السلام می فرماید:لَوْ أَنَّ قَوْماً عَبَدُوا الله وَ وَحَّدُوهُ (اگر گروهی خدا را عبادت کنند و به یگانگی او شهادت دهند) ثُمَّ قَالُوا لِشَیْءٍ صَنَعَهُ رَسُولُ اللهِ(ص) لَوْ صَنَعَ کَذَا وَ کَذَا (بعد به کاری از کارهای پیامبر ایراد بگیرند به زبان بیاورند که اگر پیامبر این کار را می کرد یا نمی کرد مثلا بهتر بود) أَوْ وَجَدُوا ذَلِکَ فِی أَنْفُسِهِمْ (یا نه چیزی به زبان نیاورند فقط در دل و فکر خودشان بگویند اگر پیامبر فلان کار را انجام می داد یا نمی داد بهتر بود،ایراد به رفتار پیامبر بگیرند)  کَانُوا بِذَلِکَ مُشْرِکِین(به واسطه همین گفتن یا فکر کردن مشرک هستند)

کسی که به  ولیّ و حجت خدا ایمان دارد، از دستور او پیروی می کند.

 مهم تر از این، هر کسی بخواهد به تقوای الهی برسد و از خشم و عذاب الهی در امان باشد، می بایست ولایت ولیّ او را بپذیرد و مطیع او باشد.

خروج از تاریکی ها و گمراهی ها و حرکت در مسیر نور، از نتایج و آثار پیروی  از حجت خداست.

 لذا یکی از ویژگیهای یاران آخرالزمانی حضرت مهدی عج مطیع بودن است همانطور که پیامبر عظیم الشان اسلام در وصف مهدی یاوران می فرماید:آنان در اطاعت از امام خود کوشا هستند عزیزان تلاش کنیم برای یاری امام زمان اطاعت پذیری خودمان را تقویت کنیم.

در روایتی هم که در خطبه های قبل در وصف یاران حضرت مهدی از کلام امام صادق عرض کردیم حضرت می فرماید:

هُم اطوع من الامه لسیدها یعنی اطاعت پذیری یاران حضرت مهدی از اطاعت پذیری کنیز نسبت به صاحب خودش بیشتر است.امام صادق اوج اطاعت پذیری را به این شکل بیان می کند.

در ایام فاطمیه و شهادت شهیده ولایت حضرت صدیقه طاهره زهراء مرضیه علیها سلام هستیم.ولایت مداری و اطاعت از ولی و فدا شدن برای ولایت را باید از حضرت زهرا علیها سلام بیاموزیم.

و اما نکته اصلی که نباید از آن غفلت کرد این است که اگر در دوران حدود1200 سشاله غیبت کبری مردم اطاعت از ولی را تمرین نکرده باشند چگونه از لحظه ظهور می توانند مطیع امر امام زمان بشوند؟پس در این دوران با تمرین اطاعت از ولی فقیه باید آماده اطاعت از امام زمان بشویم.

عزیزان کسانیکه تمرین تبعیت از ولی فقیه را کرده باشند در تبعیت از امام زمان موفق تر هستند ولی کسانی که در این دوران بر خلاف دستورات و راهنمائیهای ولی فقیه حرکت می کنند در واق تمرین مخالفت با امر ولی را می کنند.

پس بکوشیم با اطاعت از ولی فقیه خودمان را برای یاری امام عصر آماده کنیم.

خطبه دوم:بعد از سفارش به تقوا……..

 تذکر چند مطلب را در خطبه دوم لازم می دانم.یکی در مورد انتخابات و مساله تایید و رد صلاحیتها توسط هیئتهای اجرائی و نظارت است که متاسفانه بعد از گذشت حدود 40 انتخابات در کشور باز هم بعضی نسبت به آن ایراد می گیرند و سلیقه ای صحبت می کنند.شورای نگهبان بارها اعلام کرده است که بر اساس قانون و مستندات به تایید صلاحیتها می پردازد و در جلساتی هم که ما خدمت مسئولان شورای نگهبان بودیم همین مطلب اثبات می شود.

فرد بلند پایه نظام وقتی اعلام می کند بگذارید تنوع در انتخابات داشته باشیم این حرف شما چه معنی دارد؟می گوید با یک جناح و تفکر نمی شود کشور را اداره کرد.بزرگوار خود شما هم با تایید همین شورای نگهبان امور کشور را بدست گرفته اید.خودتان را جزء کدام جناح می دانید؟اگر همین جناحی که می گویید شورای نگهبان آنها را تایید کرده که خب پس چرا ناراحتید و اگر اگر از جناح دیگر پس تنوع وجود دارد.

بزرگوار حرف شما چیست؟ می گوئید کسانی که دزد بیت المال هستند و یا دارای پرونده های فساد مالی هستند تایید شوند؟

کسانی که متهم به چاقو کشی یا حمل مواد مخدر هستند تایید شوند؟

خدا را شکر کنید که نظام اسلامی حامی آبروی شهروندان است و قرار نیست کارهای افراد عمومی شود.یکی از مسئولین شورای نگهبان نقل می کرد (این را برای روشن شدن افکار عمومی عرض می کنم) می فرمود فردی که رد صلاحیت شده بود همراه یک جوانی آمد پیش من و شروع کرد به اعتراض که چرا من را رد صلاحیت کردید؟ گفتم به این جوان بگوئید برود بیرون تا توضیح بدهم گفت نه!من چیزی را از کسی مخفی ندارد گفتن ما دارم ایشون بفرمایند بیرون وقتی جوان رفت بیرون از لب تاب فیلمی را گذاشتم و نگاه کرد دیدم پاهایش به لرزه افتاد.گفت شما این را از کجا آوردی؟ شروع کرد به بوسیدن پیشانی من و گفت ممنونم که آبروی من را پیش فرزندم نبردید.اما همین آدم رفت بیرون و گفت چون من از فلان جناح سیاسی هستم رد صلاحیت شدم.

ملت همین امروز هم می گویند چرا شورای نگهبان در گذشته بعضی افراد را تایید کرد تا با دادن وعده های حل صد روزه مشکلات و دروغهای دیگر رای ما را جذب کنند؟

اگر ردِّ صلاحیتها جناحی است، چگونه بیش از صد نماینده از مجلس دهم از همفکران شما هستند. کمتر از صد نماینده در مجلس نهم و همچنین مجالس قبلی تأیید صلاحیت شده و به مجلس راه پیدا کردند و حتی در برخی ادوار اکثریت قابل توجه مجلس در اختیار همفکران شما بوده و تعداد قابل توجه دیگری علیرغم تأیید صلاحیت، موفق به کسب آراء مردم نشدند؟

عزیزان شورای نگهبان بر مبنای قانون عمل می کند،همان قانونی که این افراد به واسطه همان در راس امور اجرائی کشور قرار می گیرند.

این را خطاب به اعضای محترم شورای نگهبان عرض کنم:بزرگواران ملت انقلابی از شما برخورد قاطع و کوتاه نیامدن در مقابل فشارها در تایید صلاحیت ها را می خواهد و از تصمیمات شما قاطعانه حمایت می کند.

نکته دیگری که کشور با آن درگیر است و هنوز صحبتها بر سر آن است مساله حادثه هواپیمای اکراینی است که بسیار غم انگیز و درد آور بود.یکی جان دادن این تعداد انسان در این حادثه و از طرف دیگر جوانان نخبه ای که در بین این عزیزان بودند بر غم آن افزود و دیگر اینکه طبق اعلام نیروهای مصلح این اتفاق بر اساس یک اشتباه فردی بوده غم این جریان را بیشتر کرد اما نباید این جریان به واسطه نگاه های سیاسی و انتخاباتی مورد سوءاستفاده قرار بگیرد.

نباید برخی به واسطه بهره برداری سیاسی نقش این اشتباه فردی را پر رنگ کنند و بخواهند به اصطلاح انتقام سیاسی بگیرند و برای کنار زدن رقیب، مقصر و مسبب اصلی این جریان را نادیده بگیرند.

متاسفانه برخی به دشمنی امریکا نمی پردازند.این سوال اساسی مطرح می شود که نقش آمریکا ی جهانخوار و پلید به عنوان مسبب اصلی حوادث اخیر، در کجای نظام و دستگاه تحلیلی دلدادگان به غرب و دالسوزان دروغین آسایش و رفاه مردم قرار دارد؟ آنان که امروز نقش دشمن اصلی را کم رنگ میکنند و خطای یک نفر را به پای یک نیرو و کل نظام میگذارند، همان کسانی هستند که سالهاست با گفتمان سازش، در بوق تنش زدایی دمیده اند و با دوگانه سازی جنگ و صلح و دو گانه معیشت و امنیت  و دوگانه معیشت و مقاومت همه چیز را به سازش و مذاکره گره زده اند.

تفکری که با وقاحت تمام می گوید:بلد نیستم کاری به دنیا نداشته باشم و برای حل مشکلات فقط به داخل نگاه کنم

جناب آقای رئیس جمهور چرا شما امریکا و انگلیس و آلمان و فرالنسه را دنیا معرفی می کنید؟

مگر 15 همسایه ما با 600 ملیون نفر جمعیت دنیا نیست؟

مگر نمی شود با چین،ترکیه،مالزی،اندونزی و دیگر اقتصادهای برتر دنیا که بدنبال حذف دلار از معادلات اقتصادیشان هستند کار کرد

چرا شما به تاکیدات رهبری که مورد تایید اقتصاد دانان برتر کشور مبنی بر اقتصاد درونزا و مقاومتی و نگاه به داخل است توجه ندارید و مشکلات را به عهده دیگران می اندازید شما بیش از شش سال تمام تخم مرغهایتان را در سبد رابطه با امریکا و اروپا گذاشتید . آنها غیر از خیانت و بد عهدی از آنها چیزی ندیدید و حاظر به پذیرفتن اشتباه نیستید؟

ملت ما پر است از تنفر از امریکا. اینرا در تشییع میلیونی سردار دلها و شهدای مقاومت فریاد زدند

حرف ملت این بود:هرکسی بعد از شهادت سردار حرف از مذاکره با آمریکا بزند شرف ندارد غیرت ندارد.هنوز چیزی از ترور سپهبد حاج قاسم سلیمانی نگذشته است هنوز ملت ما داغدار او و شهدا حادثه هواپیمایی هستند و شما بجای پاسخگویی در مقابل مسئولیتتان با وقاهت و بی شرمی

تمام دم از مذاکره با امریکا می زنید.

آمریکای تروریست هم شهید سلیمانی را از ما گرفت و هم عامل اصلی شهادت عزیزان ما در صانحه هواپیما بود.نشست بر سر یک میز با امریکائیها خیانت به شهدای مقاومت است خیانت به شهدای حادثه هواپیماست و ملت اجازه این کار را به شما نمی دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *