خطبه های نمازجمعه سلفچگان 25 بهمن 98

پنجشنبه، 1 اسفند 1398

خطبه اول:بعد از سفارش به تقوا……

در هفته گذشته به کلام حضرت امیر المومنین اشاره کردم که حضرت می فرماید تقوا و ترس از خدا هشت فایده دارد:

إنَّ تَقوَی اللّه دَواءُ دَاءِ قُلوبِکُم (همانا تقوای خدا داروی درد قلب‏های شماست) قلب انسان بیمار می شود.گرفتار حسادت می شود گرفتار کینه می شود گرفتار تکبر می شود گرفتار حرص می شود و بیماریهای دیگر.این بیماریها را چطور درمان کنیم؟حضرت علی علیه السلام می فرماید درمانش با تقوا و ترس از خداست

و بَصَرُ عَمی أفئدتِکُم (و بینا کننده کوری دلهای‏تان) دل انسان کور می شود به این معنا که توانایی درک مسائل را از دست می دهد.نمی تواند درست تشخیص دهد و صحیح عمل کند.فهم انسان دچار نقص می شود.این هم در مسائل شخصی است هم اجتماعی.بصیرت انسان از دل اوست.اگر دل کدر شود بصیرت از دست می رود.راه چاره اش چیست؟ یاد خداوند،ترس خداوند،تقوای الهی.این هدیه بزرگی که خداوند برای شما حفظ و به امثال بنده عنایت کند.

اما بحث خطبه های اول ما در مورد صفات یاوران حضرن مهدی عج بود.از طرفی هم امشب شب ولادت سرور زنان هر دو عالم یعنی فاطمه کبری علیها سلام است که به عنوان روز زن نامگذاری شده است و بر اساس برخی از روایات، بانوان نیز درمیان اصحاب ویژه حضرت، حضور چشم گیری دارند . و این، نوید شوق انگیز و شعف آوری برای بانوان است تا کمر همت بسته و برای پیوستن به این جمع پربرکت، تمام توان خود را به کار گیرند . امام باقر علیه السلام می فرماید: یجیئ و الله – ثلاث ماه و بضعه عشر رجلا(به خدا قسم حضرت مهدی می آید و 313 تن همراه با او هستند) فیهم خمسون امراه (در بین آنها 50 زن حضور دارد) یجتمعون بمکه علی غیر میعاد (بدون هیچ قرار قبلی در مکه جمع می شوند)

زنان در همیشه تاریخ اگر چه به واسطه ویژگیهای خاص خودشان حضور اجتماعی کمتری نسبت به مردان داشته اند اما زمانی که حضور پیدا کرده اند این حضور جریان تاریخ را تحت تاثیر قرار داده از حضرت آسیه تا حضرت مریم و ساره تا حضرت خدیجه و صیقه کبری زهراءمرضیه سلام الله علیها.

 در جریان آماده سازی ظهور و یاری امام عصر هم زنان جامعه ما باید هم با تربیت فرزندانی که مهدی یاور و مهدی باور باشند که این مهمترین یاری امامشان است وهم با حضور فعال اجتماعی خودشان را برای ظهور و یاری حضرت آماده کنند.

خداوند عیدی ما را ظهور حضرت مقرر و ما را هم از بهترین یاوران حضرت قرار دهد.

خطبه دوم:بعد از سفارش به تقوا…..

میلاد مسعود و پر از شعف و شادی کوثر هستی شفیعه روز جزا علت نزول سوره هل اتی حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها را به محضر فرزند عزیزش امام زمان عج رهبری معظم انقلاب مراجع عظام تقلید و شما شیعیان و محبین حضرت خصوصا خواهران نماز گزار تبریک و تهنیت عرض می کنم و از خدا میخواهیم سال بعد جشن میلاد این بی بی را به برکت ظهور امام زمان و نابودی وهابیت در مدینه و حرم پیامبر برگزار کنیم.

در مورد میلاد این بانوی بزرگ شما نگاه کنید به جریان ولادت حضرت فضا به شکلی می شود که در سال پنجم بعت،زمانی که نام حضرت بر سر زبانها افتاده و دشمنی ها با ایشان به اوج خودش رسیده و حضرت فرزند پسری نداشتند و مشرکین از هر بهانه ای برای تخریب پیامبر استفاده می کردند فضای توهین به پیامبر را به راه انداختند که مدعی نبوت نسلش منقطع است چرا که فرزند پسر ندارد در چنین فضایی که توجهات نسبت به فرزند پیامبر زیاد شده است و در فرهنگی که داشتن دختر را ننگ می دانستند یک مرتبه خداوند فرزند دختری را نصیب پیامبر می کند و سوره ای هم در شان این ولادت نازل می شود و خط بطلانی می کشد بر تمام تفکرات و برنامه های کفار.خطاب می رسد انا اعطیناک الکوثر ما به تو کوثر عنایت کردیم ما به تو خیر کثیر هدیه کردیم.هدیه کننده خدا هدیه گیرنده پیامبر و هدیه هم فاطمه علیها سلام  که کوثر است خیر کثیر است که فقط یک جنبه از آن حضور سادات در تمامی دنیاست که همگی از نسل او هستند.

ان شا الله همه ما در آخرت مشمول شفاعت حضرت بشویم.

وظیفه دارم از حضور پر شور شما عزیزان در این سرمای شدید در راهپیمائی 22 بهنو جشن پیروزی انقلاب اسلامی تشکر کنم.

هفته گذشته عرض کردم بعد بعد از شهادت سردارد دلها سپهبد حاج قاسم سلیمانی اولین سیلی را امت با حضور چشمگیر در تشییع تاریخی حاج قاسم به امریکائیها زدند و بعد نیروهای سپاه سیلی بعدی را با حمله شجاعانه به پایگاه عین الاسد به امریکائیها نواختند این شد دو تا سیلی.سیلی سوم را باز مردم در راهپیمائی 22 بهمن زیر سرما و بارش برف و باران به صورت ترامپ زدند با زدن این سه سیلی سر امریکائیها گیج می رود الان موقع زدن سیلی چهارم است که باز آنرا مردم خواهند زد که در جمعه بعد با حضور در انتخابات زده خواهد شد و با این سیلی دیگر کار امریکائیها رو به پایان است و ان شا الله انتقام سخت که خروج امریکائیها از منطقه است محقق خواهد شد.

عزیزان عرصه انتخابات امتحان بسیار بزرگی است که دو جنبه دارد یکی حضور در انتخابات که اصل است و در باره اهمیت آن برای شما سخن گفتن معنایی ندارد چون قطعا ابتدای صبح با قصد قربت و با وضو پای صندوق رای حضور پیدا می کنید چرا که خدا به دستور سرعت و سبقت در امور خیر را می دهد فاستبقو الخیرات یعنی در کراهای خیر از یکدیگر سبقت بگیرید و یا سارعوا الی مغفره من ربکم با سرعت به سوی کارهای صالح که سبب آمرزش است بروید اما جنبه دوم انتخاب اصلح است حد اقل شرایط اصلح اعتقاد به انقلاب و انقلابی عمل کردن است و یکی از بهترین الگوهای یک فرد انقلابی شهید سلیمانی است که در مسیر مقابله و مبارزه با دشمنان به شهادت رسید اگر چه بعضی بدنبال تحریف مکتب حاج قاسم هستند و می گویند او در راه دیپلماسی شهید شد یعنی راه او که عمرش وقف جنگ و مقابله مستقیم با دشمنان بود را به دیپلماسی مد نظر خودشان تحریف می کنند و بعد از آن می شود رئیس جمهور محرتم به ما بفرمایند پاسخ دشمن به این مذاکره و دیپلماسی چه بود؟ جز ترور ناجوانمردانه پاسخ دیگری دادند؟ آیا درست است هنوز از مذاکره با کسانی دم بزنید که جز بد عهدی و ترور و تحریم کار دیگری بلد نیستند؟

نه! حاج قاسم الگوی مقاومت بود و ما هم نمایندگانی می خواهیم که عرضه مقاومت داشته باشند مکتب حاج قاسم مکتب سازش با ظالم فاسد بد عهد دروغگوی ترزوریست نیست و اگر ملت راه حاج قاسم را قبول دارند بدنبال نماینده های اهل مقاومت و ایستادگی و البته دیپلماسی عزت مندانه و مقتدر باشند.

سخنران 22 بهمن تهران گفت اگر رژیم پهلوی به یک انتخابات سالم و آزاد تن می داد انقلاب نمی شد.

بزرگوار متوجه حرف خودت هستی؟یعنی اگر انتخابات برگزار می کردند و به انقلابیون سهمی از قدرت می دادند امام دیگر قیام نمی کرد؟اگر می خواهید عاقبت به خیر شوید بروید تفکرات خودتان را درست کنید.امام علیه طاغوت قیام کرد.امام بر اساس وظیفه شرعی و دینی خود عمل کرد.اما شبیه بسیاری از شما ها بدنبال قدرت نبود این ملت هم مقتدایشان امام بود و در خط امام حرکت کردند و امروز هم تابع و مطیع رهبری و هستند و برای اعتقاداتشان در میدان هستند و از نظام حمایت می کنند و تا پای جان پای راه امام و انقلاب امام و نظام مقدس جمهوری اسلامی و تا نابودب امریکا و محو اسرائیل ایستاده اند.

یک نکته در باره مشکلات بخش خطاب به مسئولسن استان و شهرستان عرض کنم.

وظیفه بنده پیگیری مشکلات مردم است.البته تا از طریق دوستانه و تذکرات خصوصی قابل حل باشد در خطبه ها مطرح نمی کنیم اما گاهی بعضی از افراد به هیچ صراطی مستقیم نیستند ظاهرا مدیر کل اداره آرد و غله استان از قبیل همین افراد هستند که به نان مردم هم رحم نمی کنند.مدتیست داد مردم ما در قسمتهایی از بخش در مورد سهمیه آرد بلند است حتی جلسات متعدددی برگزار شده با حضور ایشان تصمیماتی گرفته شده خود ایشان هم تایید کردند اما در عمل به صورتجلسه خودشان هم پایبند نیستند.

با فرماندار محترم هم که صحبت می کنیم می بینیم ایشان هم از وضعیت خوشنود نیستند اما چرا یک مدیر کل محترم نباید غصه مردم روستا را داشته باشد مائیکه داد مهاجرت به روستا ها سر می دهیم اهالی روستاهای مختلف ما مشکل تهیه نان داشته باشند.

ضمن تقدیر و تشکر از توجه استان دار محترم به بخش و مردم سلفچگان که در دهه فجرهم در منطقه حضور بسیار موثری داشتند و پای درد دل سرمایه گذاران و تولید کنندگان هم نشستند تقاضای ورود به این قضیه و حل آنرا داریم.

اولین انتخابات، در چهله دوم انقلاب اسلامی و گام دوم است و به نوعی رزمایش مشارکت سیاسی انقلاب اسلامی محسوب می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *