خطبه های نمازجمعه سلفچگان 20 دی 98

جمعه، 20 دی 1398

خطبه اول :بعد از سفارش به تقوا….

یکی از مصادیق تقوا همراهی با ولی خداست.کسی که امامش را یاری نکند و در مسیر نصرت امامش نباشد نمی تواند بگوید اهل تقواست.پس ما باید به سمت یاری امام عصر عج قدم برداریم.

عزیزان بارها گفته ایم ان شا الله ظهور حضرت نزدیک است.هر چقدر به تحولات دنیا نگاه می کنید نشانه های بیشتری از نزدیکی ظهور دریافت می کنیم و اینکه روایات ظهور را بغته معرفی می کنند ناگهانی معرفی می کنند یعنی روایات به ما می گوید ظهور ناگهانی و یکدفعه اتفاق می افتد اینطور نیست که ما را خبر کنند و بگویند دوماه فرصت دارید تا آمامده ظهور شوید.نه!یکدفعه با خبر می شویم که امام زمان آمد.یکدفعه می بینیم منتقم خون اولین و بزرگترین شهید راه ولایت یعنی حضرت صدیقه اطهر زهراءمطهر علیها سلام که در یام شهادت او هستیم آمد و اگر از امروز خودمان را برای آنروز آماده نکرده باشیم دیگر کاری از دستمان بر نمی آید و شاید دیر شده باشد و از غافله یاوران حقیقی و نزدیک حضرت جا بمانیم پس باید تلاش کنیم از همین حالا برای ظهور و یاری امام عصر آمامده شویم.

چگونه باید از امروز برای یاری حضرت آماده شد؟

عزیزان نه اینکه از امروز آماده شویم بلکه از امروز باید یاری امام عصر عج را شروع کنیم و خوشا بحال کسانیکه مدتهاست به یاری حضرت شتاب کرده اند و در مسیر آماده سازی ظهور فعالیت می کنند.بی شک همه شهدای عزیز خصوصا شهید سعید عزیزمان سپهبد حاج قاسم سلیمانی و مهندس ابو مهدی و همراهان شهیدشان از جمله همین افراد هستند.

سوال:مائیکه توفیق شهادت و جهاد نداریم چه باید بکنیم؟جواب یک جمله است:ببینیم یاوران حضرت مهدی عج را چه ویژگیهایی دارند ما هم همان ویژگیها و صفات را در خودمان ایجاد کنیم.

در چند خطبه گذشته با توجه به آیات و روایات تعدادی از این ویژگیها را بیان کردیم و یکی دیگر از این ویژگیها که بسیار هم اهمیت دارد ولایت مداری است.ولایت مداری و پذیرفتن ولیّ و اطاعت محض همراه با عشق و ارادت به او،فدائی ولایت بودن و غیر از رضایت ولی خدا به چیز دیگری فکر نکردن.یاران آخرالزمانی حضرت مهدی اینچنینند.

همانند حضرت فاطمه کبری تمام هستی خود را در راه ولایت خرج می کنند.مال،جان و آبروی خودشان را برای ولایت می دهند.

حضرت فاطمه زهرا هم تمام هستی خود را فدائی راه ولایت کرد شروع جریان از همان لحظه ای بود که پشت در آمد تا اجازه ندهند امامش را برای بیعت ببرند تا زمانی که در مسجد خطبه خواند و بیعت گرفتن اجباری آنها را بی اثر کرد تا لحظه آخر که وصیت کرد غسل و کفن و دفنش شبانه و مخفیانه باشد.

شهید سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی  هم افتخارش به سربازی ولایت بود.

عزیزان بکوشیم حقیقت ولایت را بشناسیم و در زمان غیبت پایبند کامل و تابع ولی فقیه باشیم تا آمادگی ظهور حضرت ولی عصر عج را پیدا کنیم و امیدواریم خداوند به فضلش توفیق یاری امام عصر در زمان غیبت و سربازی حضرت از لحظه ظهورش را به ما عنایت بفرماید!

خطبه دوم:بعد از سفارش به تقوا…..

عرض تسلیت عرض می کنم شهادت حضرت صدیقه طاهره زهراء مرضیه علیهاسلام را به محضر صاحب عزای مجالس فاطیه و منتقم خون ایشان حضرت حجت بن الحسن عج و رهبر عزیز تر از جانمان و به شما شیعیان و عزاداران حضرت.

در مورد تقوا قبلا عرض کردیم بعضی تقوا را ترس از خدا تعریف می کنند اما این ترس با همه ترسها فرق دارد چرا که اگر کسی از خدا ترسید از هیچ چیزی نمی ترسد لذا فقط به تکلیف و انجام وظیفه اش فکر می کند در دل کار می رود و امید و توکلش به خداست، پس شجاعت هم دارد چون هم ترس ندارد و هم پشتوانه ای مثل خدا دارد و وقتی کسی این نگاه را پیدا کرد برای کسی غیر از خدا کار نمی کند یعنی خالص برای خدا کار می کند.هم شجاع می شود هم خالص می شود و از آنجا که یاد خدا دلها را روشن و ذهن ها را آگاه می کند دارای قوه تدبید حقیقی می شود.

اینها به هم پیوسته است وقتی کسی حقیقتا نه ادعایی، وقتی با همه وجود خدا را داشت هم شجاعت دارد هم اخلاص دارد هم تردید در دلش راه پیدا نمی کند و ذهنش نورانی می شود و دارای تدبیر می شود اینها ثمرات تقوای الهیست.

حاج قاسم سلیمانی شهید قهرمان تاریخ این ویژگیها را داشت که رهبری هم فرمودند.

و همین اخلاص و تواضع بود که او را در دلها بزرگ کرد دلها را متوجه او کرد اینگونه دست قدرت خدا مردم را در مراسم تشییع این شهدا به خیابانها آورد.واقعا باید خدا را به واسطه حضور مردم شکر کرد.

چشم تمام مردم دنیا خیره به این حضور پر شکوه شد مجبور به انتشار اخبار حضور مردم شدند.اولین سیلی محکم را شما مردم به امریکا زدید. اولین انتقام سخت را شما مردم گرفتید.

باید چند تشکر داشته باشیم اول از شما مردم فهیم و بصیر و وفادارتشکر می کنیم.

تشکر دوم از اقدام شجاعانه و به هنگام فرزندان انقلابی ملت ایران، در هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که ملت را خوشحال کردند که در این باره اهمیت این اقدام صحبت می کنم اما جا دارد امروز یاد کنیم از شهید دانشمند و پارسا،حسن طهرانی مقدم، پدر موشکی ایران که اقتدار امروز مان را مدیون مجاهدتهای او هستیم که کشور ما را موشکی کرد و ما را به این توانمندی رساند.

تشکر سوم از اقدام مجلس شورای اسلامی و شورای محترم نگهبان، در تصویب و تاییدطرح سه فوریتی تروریست خواندن ارتش و وزارت دفاع آمریکا و نهادهای وابسته به این نهاد.

تشکر چهارم از کلیت اقدام دولت در برداشتن گام پنجم و نهایی کاهش تعهدات هسته ای و رفع همه محدودیتها، که البته مهم اجرای سریع و بلا فاصله ی این اقدام است و الا هیچ کاری انجام نشده است.

یک تبریک هم به سردار سرافراز سپاه اسلام و فرمانده جدید سپاه قدس، سردار قا آنی عرض می کنیم

به مردم عزیز کرمان و خانواده های جانباختگان حادثه تشییع جنازه سردار سلیمانی و همچنین خانواده های جانباختگان حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی.

مردم بزرگ ایران! دشمنان شما امروز به زوال خودشان نزدیک شده اند.تحریم دلیل ضعف آنهاست تحریم دلیل شکست آنهاست.کسانی که زمانی از ما قتل عام و نسل کشی 10 کملیونی می کردند امروز نهایت زورشان تحریم است.

کسانی که در مقابل تمام دنیا به قدرت نظامی خودشان می نازیدند و با نمایش یک قدرت خیالی و پوشالی، دیگران از جمله کشورهای عرب و مرتجع و حتی تا اروپائیها را می ترساندند امروز در مقابل حمله موشکی و انتقام سخت سپاه پاسداران جرات نکرد دست از پا خطا کند و نه تنها نتوانست یکی از موشکهای ما را رهگیری کند جرات و توان مقابله را هم نداشت و این نعمت را مدیون سردار دلها شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همه شهدای مدافع حرم هستیم.سلیمانی عزیز شماها این عزت را به ما دادین مدیون و قدردان شمائیم.

البته برکات خون این شهید عزیز بیش از این حرفهاست.شهادت این ابر مرد تاریخ دنیا فصلی نو در روابط و معدلات دنیا ایجاد کرده که برکات آن برای همیشه باقیست.

چند سال بود حرکت فرهنگی در کشور ایجاد شده بود شعار سازش با دشمن می دادند در انتخابات سال 92 راهکار حل مشکلات را تعامل و سازش با امریکا معرفی کردند با وعده های دروغ نظر مردم را جلب کردند امروز با نهایت بی شرمی هم می گویند ما آن وعده ها را در شرایط صلح دادیم بزرگوار ساده هممان روز هم جنگ بود تو نمیدیدی تو حواست نبود یا نخواستی ببینی و بفهمی.

هفت سال کشور را معطل مذاکره با امریکا کردید اگر می توانید امروز فیلم و تصویر راه با کری و خنده های مکرر با امریکائیها و اروپائیها و عکس گرفتن هایتان با آنها را منتشر و دفاع کنید.

امروز دیگر کسی حرف از مذاکره با امریکا نمی زند و اگر هم بزند ملت به دهان آنها می کوبد.

اما مگر امریکای امروز با امریکای هفت سال پیش فرق کرده؟نه!فقط این نگاه ماست که فرق کرده مقام عظمای ولایت در دیدار با شما مردم قم فرمودند شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی چشمهای غبار گرفته را پاک کرد و ما را بیدار کرد تا دشمنی امریکا راببینیم.

هنوز هم متاسفانه افرادی را داریم دل به غرب و امریکا بسته اند.هنوز چشم امیدشان به امریکاست.چشم امیدشان به اروپاست.در همین بیانیه گام پنجم کاهش تعهدات برجامی که از کلیت آن تشکر کردک گفتند اگر امریکا تحریمها را بردارد ما به تعهداتمان بر می گردیم شما حق ندارید به دشمن اعتماد کنید شما غلط می کنید باز هم به دشمن اعتماد کنید برگشتن به تعهدات برجام یعنی اعتماد دوباره به دشمن اعتماد به دشمن هم خیانت به خون شهید حاج قاسم سلیمانی و همراهان ایشان و همه شهدای ماست و تا این ملت بیدار است کسی نمی تواند به خون این عزیزان خیانت کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *