خطبه های نمازجمعه سلفچگان 13 دی 98

جمعه، 13 دی 1398

خطبه اول:بعد از سفارش به تقوا…..

شوق انسان با تقوا این است که تمام عالم اهل تقوا بشوند.انسان متقی دوست دارد تمام مردم دنیا گناه را ترک کنند.اما آیا زمانی خواهد آمد که همه اهل تقوا باشند؟هیچ کسی اهل گناه نباشد؟ پاسخ این است که در هر زمانی انسانها مختار هستند و ممکن است با وسوسه شیطان و یا بدون آن، بخاطر هوای نفس در دام گناه بیفتند. اما زمانی خواهد آمد که جهت حرکت زندگی بشری بر خلاف امروز که در جهت مادیات و ظواهر و تجملات است در جهت تقوا و خواست الهی باشد و این در زمان تشکیل حکومت عدل جهانی حضرت مهدی عج و بعد از ظهور اتفاق می افتد و ما وظیفه داریم برای رسیدن چنین روزی منتظر باشیم و در راستای این انتظار تلاش کنیم به این معنا که خودمان را برای یاری کردن آقائی که وضع جهان را تغییر می دهد تلاش کنیم وامام زمانمان را یاری کنیم.

بحث ما در مورد ویژگیهای یاران و یاوران حضرت مهدی عج بود.

عزیزان این نکته را باید تکرار کنیم که تنها کسانی توفیق یاری خاص حضرت را پیدا می کنند که در زمان غیبت حضرت را یاری کرده باشند پس امروز باید برای یاری حضرت تلاش کنیم نه اینکه بنشینیم تا ظهور فرا برسد.

یاران امام زمان یک سری ویژگیهای نفسانی دارند صفات درونی دارند که در روایت حضرت امیر هم به بعضی از آنها اشاره شد.

یکی از اصلی ترین آنها ایمان قوی است.ایمانی محکم که هم دلها را قوی و هم قدمها را ثابت و هم اراده ها را پا برجا می کند تا به حدی که حوادث دنیا هیچ تزلزلی را در آنها ایجاد نکند.

عزیزان در بین جمع ما کسانی به یاری حضرت نزدیک ترند که اعتقاد محکم تری داشته باشند.

نگاه می کنیم می بینیم مشخص است معتقدند نسبت به اسلام و قرآن تعصب دارند.در اعتقاداتشان شک نمی کنند دلهای محکمی دارند.

خبر شهادت سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی همه ما را ناراحت و غمگین کرد اما افراد با ایمان محکم تر از گذشته راه را ادامه می دهند برای رسیدن به آرزوهای حاج قاسم سلیمانی که آزادی قدس شریف بود تلاش می کنند.یاوران حضرت مهدی هم همینطور قوی و مستحکم در راه خدا می ایستند.

امام علی (علیه السلام) در مورد یاران حضرت مهدی می‌فرمایند:

رجالٌ مؤمنونَ (مردانی با ایمان)عَرَفُوا اللهَ حقَّ معرِفَتهِ (خداوند را آنطوری که شایسته است می شناسند) و هم أنصارُ المهدی فی آخرِ الزمان (و آنان که این صفات را دارند یاوران مهدی (علیه السلام) در آخرالزّمان‌اند».

همچنین امام صادق (علیه السلام) در وصف یاران امام زمان (عجّل ‌الله ‌تعالی ‌فرجه ‌الشّریف) می‌فرمایند:

« رجالٌ کأنَّ قُلوبُهم زُبُرَ الحدیدِ ( آنان مردانی‌اند دل‌هایشان همچون آهن آبدیده سخت و محکم است)

لایَشُوبُها شکٌ فی ذاتِ اللهِ (ذره ای شک و تردید نسبت به خداوند ندارند)

أشدُّ مِنَ الحَجَر (از سنگ سخت ترند)

عزیزان بکوشیم خودمان را برای یاری امام زمان آماده کنیم. معلوم نیست زمان زیادی داشته باشیم نکند در خواب غفلت باشم و امامم بیاید ومن جا بمانم

خطبه دوم: بعد از سفارش به تقوا…..

یکی از مصادیق تقوا استقامت در مقابل دشمنان است ویژگی بارزی که همه شهدای عزیز ما داشتند

شجاعت،ایثار،فدا کاری،بصیرت ،ولایتمداری و تمامی صفات الهی برازنده شهداست خصوصا شهدایی همچون سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی.نمی دانم شهادت سردار سر افراز اسلام را چگونه به او تبریک بگویم.سردار ما، شهادت حق تو بود،شهادت نوش جانت شهادت گوارای وجودت.

غم نبودن تو و شهادتت دل دنیای اسلام و دل تمامی جبهه مقاومت را به درد آورد اما برای نبودن تو نوحه نمی خوانیم ،رجز می خوانیم رجز حماسه و شجاعت تو و اینکه راه تو ادامه دارد بسم الله می گوییم و محکم تر از همیشه راه مقاومت و مبارزه با ظلم را در پیش می گیریم و مژده نزدیک تر شدن نابودی غده سرطانی منطقه و امریکای تروریست و جنایت کار را به همه مردم دنیا می دهیم.

شهادت در ایام ولادت حضرت زینب که مدافع حرمش بود و در آستانه فاطمیه نشان از قبولی مجاهدتهای این بزرگ مرد تاریخ دنیا است.

 ایران ما عزادار است اما نه عزا داری که سر در گریبان کرده باشد و غصه بخورد، عزاداری که آتش انتقام در وجودش شعله می کشد و ان شا الله تمامی دنیا شروع انتقام تو را تا قبل از تشییع پیکر مطهر و به خون آغشته ات خواهد دید.

اما حاج قاسم با همه افتخاراتش دوست داشت او را سرباز ولایت خطاب کنند.

او مطیع رهبری بود اما متاسفانه مسئولینی داریم که بر خلاف این مسیر حرکت می کنند.فقط ادعای تبعیت از رهبری را دارند ولی هرگز لذت اطاعت را نبرده اند.ملت بزرگ به شما هشدار می دهند که غیر از مسیر اطاعت از ولایت راه دیگری را نروید که همه آنها بی راهه است.

سردار سلیمانی یک فرد نیست یک ملت است یک نماد است نماد یک تفکر و یک راه نورانی و الگوی جهاد برای رهایی همه مظلومان عالم بود.او پرورش یافته مکتب امام و رهبری بود.

دولت خبیث امریکا با این اقدام بزدلانه و شبانه مرتکب یک حماقت بزرگ راهبردی شد.

شهادت سردار آغاز کار است. آغاز فصل جدیدی در اوج گیری جبهه مقاومت و موجب اتحاد بیشتر جهان اسلام است.

تروریسم جهانی به رهبری امریکا و صهیونیسم باید از این پس با کابوس انتقام بخوابد.

شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی آرزوی بنیانگذار کبیر انقلاب برای تشکیل هسته های مقاومت را عملی کرد.حشد الشعبی عراق،فاطمیون افغانستان،زینبیون پاکستان،حزب الله لبنان،انصار الله یمن،قوات الوطنی سوریه و مقاومت فلسطین به عنوان جبهه مقاومت راه او را ادامه می دهند و همگی خونخواه شهادای مقاومت بویژه سردار سلیمانی و فرمانده حشد الشعبی عراق مهدی المهندس هستنند.

نکته مهم دیگر این است که سید عباس موسوی در لبنان شهید شد و سید حسن نصرالله آمد ، سید حسین حوثی در یمن شهید شد و عبدالملک حوثی آمد و حاج قاسم و ابو مهدی شهید شدند که سختر از آن ها خواهند آمد.

اما جا دارد یک حرف دیگر خطاب به دلدادگان به غرب دلبستگان به دشمنان در کشور بگویم: این است چهره واقعی امریکا، این است چهره واقعی نظام بین الملل که شما چند سال است عوض حل مشکلات کشور و مقاوم سازی اقتصاد کشور و به فکر حل مشکلات معیشتی توسط جوانان کشور دل به مذاکره با آنان بستید و الان هم خیال می کنید با پذیرفتن f.a.t.f و پالرمو قضایا تفاوت می کند و دشمنی ها تمام می شود این خیالهای خام را از سر بیرون کنید و بدانید دشمنی ملت ما با امریکا تمام شدنی نیست و کسی نمب تواند تفکر ملت ما را تغییر دهد.

عزیزان پنج شنبه سالروز شهادت اولین و بزرگترین شهید مدافع حریم ولایت حضرت زهراء مرضیه علیها سلام است.یاد فاطمه کبری روح ولایت مداری و دفاع از حریم ولایت را در انسانها زنده می کند.چهره تمامی روستاها و شهر باید شبیه محرم چهره عزاداری باشد و باید در تمامی روستاهای بخش مراسم عزاداری در این ایام برپا باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *