خطبه های نمازجمعه سلفچگان 11 بهمن 98

جمعه، 11 بهمن 1398

خطبه اول:بعد از سفارش به تقوا…..

به ذکر کلامی نورانی از حضرت صدیقه طاهره وجودمانرا نورانی کنیم تا به خدا نزدیک تر و راه او را بهتر بشناسیم.

حضرت می فرمایند:من اصعد الی الله خالص عبادته اهبط الله الیه افضل مصلحته……

خطبه دوم:بعد از سفارش به تقوا…….

باز هم ضمن تقاضای قبولی عزاداری های شما در این ایام فاطمیه از خداوند متعال خصوصا رفقایی که در شهر و در برخی روستا ها اقدام به برپائی دسته عزاداری کردند.

دو جمله از حضرت امیر المومنین علیه السلام در باره حضرت عرض کنم.یک جمله از اولین روز زندگی مشترک این دو نور و مشعل هدایت یکی هم از آخرین روز عمر این بانوی دو عالم.

در اولین روز ازدواج پیامبر اکرم ص از علی عیلیه السلام سوال کرد:

کیف وجدت اهلک؟ فاطمه را چطور دیدی؟

 فقال: نعم العون على طاعه اللَّه (حضرت جواب داد:: بهترین کمک است برای اطاعت از خدا.

محور همه چیز خدای عالم باشد چقدر لذت بخش است.ملاک ما برای هر چیزی از جمله در مورد همسر نه زیبایی نه مال و ثروت و نه هیچ چیز دیگر باشد فقط خدا و بندگی خدا نعم العون علی طاعه الله.

اما کلام مولا در مورد بی بی درآخرین روز عمر زهراء مرضیه وقتی که حضرت زهرا علیها سلام داشت وصیت می کرد حضرت علی علیه السلام فرمود:اوصینى بما احببت(…..) قالت: یا ابن عم ما عهدتنى کاذبه و لا خائنه و لا خلفتک منذ عاشرتنى (از روزی که با تو زندگی کردم با تو زندگی کردم دروغ و خیانت و مخالفتی را از من ندیدی)

فقال علیه السلام: معاذ اللَّه انت اعلم باللَّه (….) وابرّ واتقى (…..) و اکرم و اشدّ خوفاً من اللَّه (…..) من ان اوبّخک بمخالفتى (……)

 قد عزّ علىّ مفارقتک (……) یعنی زهرا مرضیه علیها سلام از نگاه مولا از اولین روز زندگی تا لحظه آخر کمک حال مولا برای انجام وظیفه ولایت بود و با همه وجودش از ولایت دفاع کرد

ان شا الله که همه ما هم توفیق زندگی در مسیر ولایت و فدا شدن و شهادت در این مسیر را پیدا کنیم.

من باز هم از حضور گرم و پر شور شما عزیزان در یادواره شهدای بخش که دیشب برگزار شد تشکر می کنم.از برگزار کنندگان این یادواره که الحق الانصاف و دوستان بسیج ما خیلی زحمت کشیدند سرپرست محترم حوزه جناب آقای کهندانی و بسیجیان شهر و بخش،بخشدار محترم،اعضای شورای بخش روسای بعضی ادارات خصوصا بنیاد مسکن.شوراهای اسلامی روستا ها و دهیاران، عزیزان شورای شهر و شهرداری و هیئت امناء مسجد جامع  جمعه که خیلی زحمت کشیدند،ستاد نماز جمعه و خیرین گرانقدر و نیروهای انتظامی.همه به کمک هم تلاش کردند و یادواره آبرومند شبیه دو سال قبل برگزار کردند.

یکی از موضوعات بسیار مهم روز دنیای اسلام بحث به اصطلاح معامله قرن است.

خود امرکائیها و اسرائیلی ها افول قدرتشلن را دارند مشاهده می کنند.

امروز رژیم صهیونیستی شبیه بیمار سرطانی است که دکتر به او و اطرافیانش گفته چند مدت بیشتر زنده نمی مانی و روز به روز ضعیف تر می شود و هر چه دارد خرج می کند تا چند روز بیشتر زنده بماند.اینها فقط دارند دست و پا می زنند رهبری معظم انقلاب سال 94 فرمودند اسرائیل 25 سال آینده را نمی بیند و حقیقتا به این روز بسیار نزدیکتر شده ایم.جریان معامله قرن شبیه شوک دادن به بیماری است که در حالت احتضار و از دنیا رفتن است تا بتوانند چند ساعت یا چند روز بیشتر آنرا زنده نگه دارند اما دیگر نفس های آخر خود را می زند.

تحولات اخیر از زمان حمله موشکی سپاه به پایگاه عین الاسد مانند سقوط چند هواپیما و بالگرد امریکا در افغانستان و یا حمله انصار الله به مواضع آل سعود و یا اعترافات امریکائیها به تلفات پایگاه عین الاسد همگی نشان از شکستن هیبت امریکائیها در منطقه دارد.

اینها تصور می کنند که با مغزهای پوشالیشان می توانند کاری انجام دهند اما خبر ندارند که مکرو و مکر الله و الله خیر الماکرین.

به همین دلایل دلایل زیاد دیگر می‏توان گفت؛ این طرح شیطانی، نوزاد منحوس مرده متولد شده‏ای است که روی دست صاحبان آن خواهد ماند و خوابهای آشفته صهیونیستها تعبیرات آشفته و معکوسی خواهد داشت. معامله قرن محصول مغزهای الکلی غربیها و برآیند حماقت ذاتی صهیونیست‏هاست که نتیجه آن اقتدار و رشد بیشتر جبهه مقاومت در منطقه و تمامی جهان خواهد بود.

هر چه نگاه میکنیم نشانه های ضعف جبهه استکبار را بیشتر می بینیم و در مقابل هم نقاط قوت روز افزون جبهه مقاومت قابل مشاهده است.

یکی تشکیل دولت لبنان که مورد حمایت حزب الله بود و خروج این کشور از بن بست ساختگی که آمریکا به وجود آورده بود در کمتر ازسه ماه و معرفی نخست وزیر و تشکیل دولت در کمتر از ۴۰ روز، پیروزی بزرگی برای جبهه مقاومت در لبنان است.

دیگری هم راهپیمائی میلیونی عراقی ها بعد از این همه فتنه و آشوب.

تظاهرات اخیر عراق، آغاز یک حرکت ضد آمریکایی در منطقه است که نتیجه آن تحقق انتقام سخت ترور سردار سرافراز و سید الشهدای جبهه مقاومت حاج قاسم سلیمانی یعنی خروج کامل نظامیان امریکائی از منطقه خواهد بود.

عزیزان گوئی انقلاب ما جان دوباره گرفته و الان که آغاز چهل و دومین فجر پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی است ملت ما باید هوشیارتر از همیشه پای کار انقلاب بایستند و با برپائی یک انتخابات پر شور و انقلابی به این حرکت شتاب ببخشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *