خطبه های نمازجمعه سلفچگان 1 شهریور 98

جمعه، 1 شهریور 1398

***خطبه اول***

حضرت حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی امام جمعه بخش خلجستان پس از سفارش به تقوای الهی موارد ذیل را بیان نمودند:

1-امیرالمؤمنین علی علیه السلام در دعای شریف کمیل می فرماید: اَللّهُمَّ اغْفِرْ لِیَ الذُّنُوبَ الَّتِی تُنْزِلُ الْبَلاَءَ، خدایا بیامرز آن گناهانی که موجب نزول بلاء می شود. اَللّهُمَّ اغْفِرْ لِیَ الذُّنُوبَ الَّتِی تَحْبِسُ الدُّعَاءَ خدایا بیامرز آن گناهانی که موجب حبس دعا می شود.

2- آیه 119 سوره توبه که به آیه صادقین نامگذاری شده است یکی از آیات مربوط به ولایت و امامت است. خداوند متعال در این آیه شریفه که مخاطب آن مؤمنین هستند  یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ وَکُونُوا مَعَ الصَّادِقِینَ (119) به آنها دستور می دهد اتَّقُوا اللَّهَ ای مؤمنین با تقوا باشید تقوای الهی پیشه کنیدتقوایی که بالاترین سرمایه انسان محسوب می شود. آیه 13 سوره حجرات خداوند متعال می فرماید:   یَا أَیُّهَا النَّاسُ إِنَّا خَلَقْنَاکُمْ مِنْ ذَکَرٍ وَأُنْثَى وَجَعَلْنَاکُمْ شُعُوبًا وَقَبَائِلَ لِتَعَارَفُوا  إِنَّ أَکْرَمَکُمْ عِنْدَ اللَّهِ أَتْقَاکُمْ إِنَّ اللَّهَ عَلِیمٌ خَبِیرٌ(13) ای مردم! ما شما را از مرد و زنی [آدم و حوّا] آفریدیم، و ملت ها و قبیله ها قرارتان دادیم تا یکدیگر را بشناسید، به یقین، گرامی ترینِ شما در پیشگاه خداوند پرهیزگارترینِ شماست، به راستی خدا دانا و آگاه است.

3-رسول اکرم صلی الله علیه وآله وسلم می فرماید:  مَنْ أَحَبَّ أَنْ یَرْکَبَ سَفِینَهَ اَلنَّجَاهِ وَ یَتَمَسَّکَ بِالْعُرْوَهِ اَلْوُثْقى وَ… هرکس دوست دارد سوارکشتی نجات شود باید بعد از من علی را دوست بدارد و دشمنش را دشمن بداند.امیرالمؤمنین می فرماید: اگرهمه عالم را به من علی بدهند که یک دانه جو را از دهان یک موری بگیرم هرگز این کار را نخواهم کرد. رسول اکرم فرمودند: محبت توعلی جان تقوا و ایمان است.

قرائت سوره: عصر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *