خطبه های نمازجمعه خلجستان 6 دی 98

جمعه، 6 دی 1398

***خطبه اول***

حضرت حجت الاسلام والمسلمین محمد میرزایی امام جمعه موقت بخش خلجستان پس از سفارش به تقوای الهی موارد ذیل را بیان کردند:

1- تقوا بهترین سیره در زندگانی و جامعیت بشریت است. خداوند تبارک و تعالی در آیه سوره 83 سوره بقره در بیان تقوا و بندگی بیان فرمودند: اصل را بر حفظ کرامات انسانی قرار دادیم. خداوند برای کسب این مقام راه هایی بیان نمودند. خداوند اولین راه را به این مقام عظیم بیان و ارائه نماز کردند. نماز یک طریقی از طُرق های انسانی شناسی است .پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله فرمودند: نماز ستون دین است . در باب نماز و ترک نماز طبق بیان آیه 4 سوره مائون می فرماید: فَوَیْلٌ لِلْمُصَلِّینَ پس وای بر نمازگزاران.نماز یک تعهد ایجاد می کند.نسبت به نماز چقدر پای بند هستیم اگربعدازنماز غیبت کردیم ، تهمت زدیم ،مال مردم خوردیم آن نماز ،نماز نیست.

قرائت سوره: توحید

***خطبه دوم***

حضرت حجت الاسلام والمسلمین محمد میرزایی امام جمعه موقت بخش خلجستان پس از سفارش به تقوای الهی موارد ذیل را بیان نمودند:

1-پس از سفارش به تقوای الهی خداوند در قرآن کریم سوره بقره آیه 24 رمز بندگی را سایه تقوی        می داند.

****** مناسبت های هفته ******

 2- سالروز تشکیل نهضت سواد آموزی در سال 1358 به فرمان حضرت امام خمینی(ره) را داریم. کسانیکه در این راه خدمت می کنند کارشان ارزشمند و پسندیده است.

3-شهادت آیت ا… حسین غفاری در سال 1353 به دست دژخیمان پهلوی داریم. باید گفت: شهید غفاری شهید راه بصیرت و ولایتمداری بود در اوج حکومت طاغوت بودند.

4-پنجم جمادی الاولی ولادت حضرت زینب سلام ا… علیها را داریم. که روز پرستار نامگذاری شده تبریک و تهنیت عرض می کنیم به قطب دایره عالم امکان  امام عصر عجل ا… تعالی فرجه به رهبرفرزانه انقلاب به شما عزیزان وبه کلیه پرستاران خدوم که در سلامتی جامعه گام بر می دارند.

5-دیدار حضرت آقا با اعضای گنگره شهداء هرمزگان را داشتیم. که در جمله ای هشدار دهنده به جامعه اسلامی و نظام اسلامی و مسؤولین فرمودند: هر شهیدی  نمادی از فداکاری است. فرمودند: ما نماد و الگویمان شهداء و صلحا و بزرگانمان هستند که در اخلاق، در زندگی، در جامعه ما خط می دهند. دشمن می خواهد شهداء ما یادمان نداشته باشند و به دست فراموشی سپرده شوند.

6-در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری هستیم. امام خمینی (ره) فرمودند: شرکت ما در انتخابات های ما به عنوان یک مسلمان یک تکلیف هست. شرکت حداکثری در انتخابات داشته باشیم. بصیرت افزایی کنید و بشناسید چه کسی را می خواهید انتخاب کنید. انتخابی که مدرس وار باشد.                                           

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *