خطبه های نمازجمعه خلجستان 3 آبان 98

جمعه، 3 آبان 1398

***خطبه اول***

حضرت حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی امام جمعه بخش خلجستان پس از سفارش به تقوای الهی موارد ذیل را بیان کردند:

1- رسول خدا صلی الله علیه وآله وسلم فرمودند: به حساب خودتان برسید پیش از آنکه در محکمه عدل الهی به حساب شما رسیدگی شود.به حساب خودتان برسید به خصوص حق الناس حق مردم برگردن ما نباشد. در قسمتی از وصایای حضرت رسول اکرم صلی الله علیه وآله آمده است هرکس برمن حقی داردبیاید بگیرد که حساب قیامت سخت تر از حساب دنیاست.

2-از آیات قرآن کریم استفاده می شود که یکی از مشکلات قیامت طلبکاری و بدهکاری است اگرآبرو کسی رابرده ایم ازآن عذرخواهی کنیم آیه قرآن می فرماید: اگرمی خواهید خداوند شما را عفو کندخوب است شما هم همدیگر را عفو کنید.

قرائت سوره: کوثر

***خطبه دوم***

حضرت حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی امام جمعه بخش خلجستان پس از سفارش به تقوای الهی موارد ذیل را بیان نمودند:

1-محاسبه نفس، نفسی که قرآن کریم می فرماید: نفس هرآینه امرکنند به بدی هاست.

****** مناسبت های هفته ******

 2- جمعه آخرماه صفر و در روزهای پایانی این ماه هستیم ودرآستانه رحلت جانگداز و جانسوز رسول اکرم عظیم ترین انسان روی زمین و شهادت سبط اکبر پیامبر حضرت امام حسن مجتبی علیه السلام و شهادت هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت امام علی ابن موسی الرضا المرتضی علیه السلام قرار داریم این مصیبت را تسلیت و تعزیت عرض می کنم.

3-با پایان یافتن ماه صفر ماه زیارتی انسان ساز اربعین حسینی که شاهد حرکت میلیونها انسان آزاده در راهپیمایی اربعین هم در عراق و هم در ایران اسلامی که به قول معروف ما جاماندگان هم در کشور خودمان الحمدلله انجام شد.

 4- رسول اکرم صلی الله علیه وآله وسلم می فرماید: روزهای آخر به مسجد آمدند و فرمودند مردم ،من ازمیان شما می روم ولی دوچیزگرانبها در میان شما می گذارم : کتاب خدا (قرآن) و عترت (اهل بیتم) که از حضرت زهرا سلام الله علیها نقل شده است:قاریان قرآن اهل بهشت خواهند بود.

5- هفته وقف قرار داریم وقف یکی از نهادهای مهم اجتماعی و فرهنگی اسلام است . تفاوت اساسی وقف با سایر واجبات در مسیر امورخیر و مستحبات مالی در اسلام ماندگاری اصل موقوفه است  .

6-هشتم آبان روز شهادت نوجوان اسلامی شهید محمدحسین فهمیده که روز نوجوان و روز بسیج دانش آموزی نامگذاری شده است. به فرموده امام (ره) رهبر ما آن نوجوان 13 ساله است که با نارنجک خود را به زیر تانک دشمن انداخت و ازپیشروی دشمن جلوگیری کرد که این نوجوان رهبر ماست پیشوای ماست.

قرائت سوره : کوثر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *