خطبه های نمازجمعه خلجستان 29 شهریور 98

شنبه، 30 شهریور 1398

***خطبه اول***

حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی امام جمعه بخش خلجستان پس از سفارش به تقوای الهی موارد ذیل را بیان نمودند:

1- تقوایی که بهترین زاد راه و توشه ی سفر آخرت است سفری که ما هنوز نرفته ایم و در جلو داریم روایتی از امام زین العابدین از ابوحمزه ثمالی از امام سجاد نقل می کند روزی به اصحاب خودفرمودند برادران من ، شما را به سرای آخرت سفارش می کنم و به سرای دنیا سفارش نمی کنم. در روایتی از حضرت رسول اکرم صلی الله علیه وآله وسلم می فرماید: شما برای دنیای زود گذر خلق نشده اید برای دنیای جاویدان و همیشگی آخرت خلق شده اید.

2- یکی ازدرسهای عاشورا مقابله با جباران و زورگویان است . درس مقاومت و ایستادگی. در زمان خودمان می بینیم که یکی از مقاومت ها ، مقاومت مردم عزیز ما در مقابله طاغوت بود. جنگ تحمیلی که هشت سال در مقابل دشمنان ایستادیم. امام راحل عظیم الشأن ما با الهام از عاشورای امام حسین علیه السلام ثابت کردکه می شود در مقابل همه دنیای کفر و شرک ایستاد. و اولین موضع گیری خود در مقابل دستگاه پهلوی بود.

3- ایام تعلق دارد به حضرت امام زین العابدین علیه السلام که ایستادگی اهل بیت و ایستادگی امام سجاد و حضرت زینب کبری در مقابل یزیدیان است.

قرائت سوره: کوثر

***خطبه دوم***

حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی امام جمعه بخش خلجستان پس از سفارش به تقوای الهی موارد ذیل را بیان کردند:

1-روایتی از امام باقر علیه السلام می فرماید: پدرم علی ابن الحسین زین العابدین علیه السلام هرگز نعمتی از نعمت های خداوند را یاد نکرد مگر آنکه به پاس آن نعمت به سجده رفت و به سید الساجدین لقب گرفت.

****** مناسبت های هفته ******

2- آغازسال تحصیلی جدید در حوزه های مقدسه علمیه و مدارس و دانشگاه ها و فصل پژوهش را به همه دانش پژوهان و اساتید گرانقدر تبریک و تهنیت عرض می کنم. در آستانه سال تحصیلی و بازگشایی مدارس که از همه عزیزان می خواهم در جشن عاطفه ها و کمک به دانش آموزان بی بضاعت شرکت نموده وبا کمک های خود در فراگیری علم آن عزیزان را یاری کنید.مسئولان و مدیران  درسنگرمقدس علم و دانش بایدبداننداین دانش آموزان یک امانت الهی در اختیار شما هستند.

 3-سی و یکم شهریور آغاز هفته دفاع مقدس هفته ای که باید تجلیل کرد. یادآور امدادهای غیبی پروردگار و پیروزی خون برشمشیر و یادآور از خود گذشتگی فرزندان اسلام و یادآورشهداء عزیز و گرانقدر است که برای حفظ انقلاب و اسلام عزیز و حاکمیت الهی جان عزیزشان را فدا کردند.

 4- مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی الامام خامنه ای (مدظله العالی) در ابتدای درس خارج خود با اشاره به هوشیاری عمیق و تحسین برانگیز مردم در مقابله با توطئه های دشمنان در چهارده گذشته فرمودند: تنها راه علاج مشکلات کشور راتکیه برمردم و جوانان وجدی گرفتن ظرفیت های داخلی کشور دانسته و با اشاره به طرح مجدد موضوع مذاکره از جانب آمریکایی ها هدف آنها از ترفند مذاکره را تحمیل خواسته های خود و اثبات تأثیرگذاری فشارحداکثری برایران خوانده وتأکیدکردندسیاست فشارحداکثری در مقابل ملت ایران پشیزی ارزش ندارد و همه مسئولان جمهوری اسلامی یک صدا معتقدند که با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد. ایشان هدف آمریکایی ها از مذاکره را ،نیافتن راه حل عادلانه بلکه تحمیل خواسته های گستاخانه خواندندو گفتند هدف آمریکااز مذاکره تحمیل است راقبلاً بنده می گفتم اما آنها آنقدر گستاخ شده اند که امروز این واقعیت را خودشان به زبان می آورند.

قرائت سوره : عصر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *