خطبه های نمازجمعه خلجستان 26 مهر 98

جمعه، 26 مهر 1398

***خطبه اول***

حضرت حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی امام جمعه بخش خلجستان پس از سفارش به تقوای الهی موارد ذیل را بیان کردند:

1- امام باقر علیه السلام روایت شده هیچ گرفتاری به بنده ای نمی رسد مگربه سبب گناهانی است که انجام می دهدودرخطبه 178 نهج البلاغه آمده است که هیچ ملتی از آغوش ناز و نعمت زندگی گرفته نشدمگر به واسطه گناهانی که انجام دادند. در حدیثی پرمعنی از امام صادق علیه السلام می خوانیم آنها که براثرگناهان می میرند بیش ازآنهایی هستند که به مرگ طبیعی ازدنیا می روند و کسانی که براثر نیکوکاری و عمرطولانی پیدا می کنند بیش از کسانی هستند که براثر عوامل طبیعی عمرشان زیاد        می شود.

2-یکی از گناهان بزرگ قطع رحم است. اسلام اهمیت زیادی برای اقوام و خویشان قائل است. ازنگاه قرآن کریم قطع رحم نوعی ایجادفتنه و فساد در جامعه است.  

قرائت سوره: اخلاص

***خطبه دوم***

حضرت حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی امام جمعه بخش خلجستان پس از سفارش به تقوای الهی موارد ذیل را بیان نمودند:

1- شکر نعمت های خداوند باشیم نعمت هایی که خداوند به ما داده و نمی توانیم بشماریم .

****** مناسبت های هفته ******

 2- اربعین حسینی را به حضرت بقیه الله الاعظم منتقم خون سید الشهداء ارواحنافداه و مقام معظم رهبری و مراجع عظام تقلید و امت اسلام و همه شما عزیزان تسلیت عرض می نمایم.

3-در هفته گذشته در کربلای معلّی و نجف اشرف و کاظمین وسامرا نائب الزیاره شما عزیزان بودم.

 4- این روزها شاهد حرکت میلیونها عاشق ابا عبدالله الحسین علیه السلام به سوی کربلای معلّی هستیم تا اربعین خودشان را به حرم با صفای ثارالله برسانند.روایتی از امام باقر علیه السلام می فرماید: اگر مردم می دانستند که در زیارت امام حسین علیه السلام چه فضیلت هایی وجود دارد از شوق جان می دادند.

5- امام صادق علیه السلام می فرماید: کسی که با پای پیاده به زیارت امام حسین علیه السلام برود به هرقدمی که برمی دارد یک حسنه برایش می نویسد و یک گناه از او محو می کند.

6-در آستانه این روز بزرگ و همایش عظیم شاهد حرکت های شوم دشمنان بودیم در ایجاد اختلاف بین مسلمانان در کشور عراق و به خیال خام خودشان مانع این حرکت الهی می شوند. با هوشیاری و توجه خداوند متعال و درایت مقام معظم رهبری و مرجعیت شیعه در عراق هم چون حضرت آیت الله العظمی سیستانی سیاست آشوبگرانه دشمنان باز هم به هم خورد و شاهد میلیونها انسان آزاده حتی بیش از سالهای گذشته در کربلا هستیم.

قرائت سوره : کوثر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *