خطبه های نمازجمعه خلجستان 25 بهمن 98

پنجشنبه، 1 اسفند 1398

بهمن  1398

خطیب جمعه این هفته

حضرت حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی امام جمعه بخش خلجستان

مدت  دو خطبه : 30:95دقیقه  خطبه اول : 11:42دقیقه  خطبه دوم : 19:53دقیقه

***خطبه اول***

حضرت حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی امام جمعه محترم پس از سفارش به تقوای الهی موارد ذیل را بیان کردند:

1-نعمتهایی که خداوند متعال می فرماید: (واذکروا نعمه ا… علیکم):یاد کنید نعمتهای خدا را بر شما. از نعمت بزرگ ولایت و نعمت پیروزی انقلاب اسلامی صحبت کردیم. یکی دیگر از نعمتهای بزرگ که خداوند متعال ما را به آن امر نموده است،نماز جمعه است. باید به نماز جمعه خیلی اهمیت بدهیم. امام (ره) عظیم الشأن ما می فرمودند: نماز جمعه یک نعمت بزرگی است که در اختیار ماست. اگر این نعمت را قدر دانستیم،خداوند متعال برکتش را بر ما افزون می سازد. در حضور چشمگیر آن تلاش کنیم. خداوند متعال در قرآن کریمش می فرماید:(ای مؤمنین هر گاه ندای اذان ظهر جمعه داده شد،همه کارها را رها کنید، خریدو فروش را رها کنید.عجله کنید به سوی نماز جمعه.) نماز جمعه ذکر ا… است،یاد خداست. نماز اجتماع،وحدت،اصلاح و اقدام است. مقام معظم رهبری می فرماید: نماز جمعه قرارگاه است. قرارگاه ایمان، تقوا،بصیرت واخلاق است. وفرمودند: همه مدیران دستگاههای اجرایی در این قرارگاه نقش داشته باشند. بر حضور چشمگیر خودشان در برپایی هر چه باشکوه تر نماز جمعه تلاش کنند. امام صادق علیه السلام  فرمودند: هر کس به نماز جمعه اهمیت ندهد و بدون عذر سه نماز جمعه را ترک کند، خداوند مهر نفاق را بر قلبش می زند. از ستاد اقامه نماز جمعه می خواهم از دهیاران محترم ،شوراهای روستاها می خواهم که وسیله ایاب و ذهاب مردم عزیز را فراهم کنند.

قرائت سوره:عصر

***خطبه دوم***

حضرت حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی امام جمعه پس از سفارش به تقوای الهی موارد ذیل را بیان نمودند:

1-تقوایی که بهترین گنج و بهترین توشه سفر آخرت است. روزی که ما هنوز نرفته ایم و در پیش رو داریم.

****** مناسبت های هفته ******

 2-جمعه 22بهمن مصادف است با فتوای تاریخی امام راحل عظیم الشأن  ما در قتل سلمان رشتی به جرم اهانت به ساحت مقدس رسول اکرم صلی ا…علیه و آله.

3-26 بهمن برابر با 20جمادی الثانی، مصادف است با ولادت با سعادت حضرت زهرای اطهر سلام ا… علیها دخت نبوت ،همسر ولایت که مزین شده به روز زن و مادر. روز میلاد سلاله پاک فاطمه زهرا(س) خمینی بزرگ بت شکن قرن،در سال 1320ه.ق. این دو مولود را به همه شما عزیزان و حضرت بقیه ا…الاعظم ارواحنافداه،مقام معظم رهبری،به مراجع عظام تقلید و امت اسلام و زنان و مادران تبریک عرض می کنم. زن موجودی است که می تواند از دامن خود افرادی خوشبخت،با سعادت به جامعه تحویل دهد.

4- فرمایشات شایسته مقام عظمای ولایت و رهبری حضرت امام خامنه ای(مدظله العالی)و حضورپرشور و آگاهانه همه مردم درانتخابات دوم اسفند یازدهمین انتخابات شورای اسلامی و میان دوره ای انتخابات مجلس خبرگان رهبری که فرمودند:این مجلس می تواند درحل مشکلات داخلی و بین المللی مؤثرباشد و تأکیدکردند:هرکس به ایران اسلامی و امنیت آن علاقه منداست وآبروی وطن را دوست می دارد بایددرانتخابات شرکت کندوفرمودند:شرکت درانتخابات یک تکلیف شرعی است و انتخابات اصلح یک تکلیف شرعی دیگراست. ویژگی هایی که قرآن و رهبری معظم فرمودند:که یک نماینده باید مؤمن باشدشجاع و کاردان و ولایتمدار باشد.

5- جشن پیروزی بیست ودوم بهمن به یاد سردار دلها حاج قاسم سلیمانی که هرجا نگاه می کردی عکس این شهیدبود و به یاد اربعین این شهیدآمده بودند وپای صندوقهای رأی برویم.ازحضورهمه شما مردم عزیز کمال تقدیردارم.

6-به مناسبت اربعین سردار بزرگ اسلام به گوشه ای از وصیتنامه این شهید بزرگوار که توسط جانشین گرانقدرش سردار قاآنی،شب گذشته در مصلای حضرت امام خمینی رضوان ا…تعالی علیه در تهران خوانده شد اشاره می کنم:(شهادت می دهم به اصول دین،اشهد ان لااله الا ا…و اشهدان محمد رسول ا… اشهد ان امیرالمؤمنین ،خدایا تو را سپاس می گویم به خاطر نعمت ولایت و توفیق دادی یکی از برجسته ترین اولیائت که قرین و قریب معصومین علیهم السلام است. یعنی عبد صالح خدا خمینی بزرگ و او را درک کردم و سرباز رکاب او شدم. اگر توفیق صحابه رسول اکرم صلی ا…علیه و آله  را نداشتم.و اگر بی بهره بودم از دوره مظلومیت علی بن ابیطالب و فرزندان معصومش و مظلومش و جانم را فدای آنها کنم پس از عبد صالح ،عبدصالح دیگری که مظلومیتش اعظم و صالحیتش مردی حکیم امروز اسلام و تشیع و ایران و جهان سیاسی اسلام است.یعنی خامنه ای عزیز، جانم فدای او باد.  

قرائت سوره :اخلاص

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *