خطبه های نمازجمعه خلجستان 24 آبان 98

جمعه، 24 آبان 1398

***خطبه اول***

حضرت حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی امام جمعه بخش خلجستان پس از سفارش به تقوای الهی موارد ذیل را بیان کردند:

1- امروز عید ولادت برترین و والاترین بنده محبوب خداوند حضرت خاتم الانبیاء محمد مصطفی صلی الله علیه وآله وسلم و سلاله پاکش حضرت امام صادق علیه السلام و هفته وحدت را تبریک عرض می کنم.

2- میلاد پیامبر یکی از اعیاد بزرگ اسلامی است. پیامبراکرم تجسم اسلام بود به فرموده همسرمکرمه آن حضرت پیامبرقرآن مجسم بود.پیامبری که ازتمامی انبیاء و اولیاء برتراست. پیامبری که خداوندکلماتی مثل شاهد، نظیر، مبشر،سراج منیرستوده است. پیامبر رحمت و دریای مهربانی و تجسم زیبایی ها بود پیامبری که سنگش می زدندخاکستر برسرش می ریختند وبه اوجسارتها کردند اودرعوض نفرین نکرد.فرمود:خدایا قوم من جاهل هستند آنها را هدایت کن. پیامبر اکرم دربین مردم وبامردم بود باید مسئولین هم چون پیامبر اکرم درسختی ها وگرفتاری ها با مردم همرا باشند مشکلات مردم را پیگیری کنند. درآیه 122سوره توبه خداوند متعال بعضی از ویژگی های رسول اکرم را بیان می کند.

قرائت سوره: اخلاص

***خطبه دوم***

حضرت حجت الاسلام والمسلمین محمد میرزایی امام جمعه موقت بخش خلجستان پس از سفارش به تقوای الهی موارد ذیل را بیان نمودند:

1-امام صادق علیه السلام درباره نعمت های الهی می فرماید: به خدا سوگند ما نعمت خدا هستیم آن نعمتی که خدابه مردم عطا کرده وبه وسیله ما رستگار می شوند .در قرآن نعمت ظاهری: حضرت رسول خداصلی الله علیه وآله وسلم و نعمت باطنی ولایت اهل بیت است.  

****** مناسبت های هفته ******

 2- امروز ولادت رسول خاتم و سلاله پاکش امام صادق علیه السلام وهفته وحدت مجدد تبریک عرض می کنم.

3-شاهد همایش بین المللی وحدت بیش از400 نفر از علما و بزرگان و مسئولین ازکشورهای اسلامی به مدت سه روز در ایران اسلامی جمع تا به وحدت جامعه و مشکلات جامعه اسلامی بیندیشند. خداوند درقرآن می فرماید: همگی باهم باشید و از تفرقه پرهیزکنید.

4- امروز بیست وچهارم آبان ماه روز کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده است و روز بزرگداشت علامه بزرگ آیت الله طباطبایی صاحب کتاب شریف المیزان . مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) به چند محور درباره کتاب و کتابخوانی بیاناتی فرمودند: برای یک ملت خسارتی بزرگ است که افراد آن با کتاب سروکار نداشته باشند.

5- ورود حضرت معصومه به قم که روز پنج شنبه هست به قصد دیداربا برادرش امام رضا علیه السلام به ایران اسلامی آوردند.که درساوه می رسند دشمنان حمله می کنند عده ای را شهید و عده ای را مجروح می کنند.

6- تشکرمی کنم از قوه قضائیه همانطور که در بیانیه گام دوم انقلاب عدالت و مبارزه و فساد را به عنوان دو اصلی که لازم و ملزوم یکدیگرندمقام معظم رهبری معرفی کرده اند وضرورت عمل به آن را نیز تعیین می کند.

تشکر می کنیم که مفسدان اقتصادی را دستگیر کردند از اطلاعات و اطلاعات سپاه و نیروهای عزیز انتظامی که اینها سران مفسد را از کشورهای خارج برای محاکمه دستگیر می کنند.

قرائت سوره : عصر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *