***خطبه اول***

حضرت حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی امام جمعه بخش خلجستان پس از سفارش به تقوای الهی موارد ذیل را بیان کردند:

1-یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ وَکُونُوا مَعَ الصَّادِقِینَ *آیه 119 سوره توبه خداوند می فرماید :اى کسانى‌که ایمان آورده‌اید! از خدا پروا کنید و با راستگویان باشید. این آیه می خواهد بفرمایید برای رسیدن به تقوای الهی باید همراه با صادقین بود.

2- درپیرامون زهرای اطهر صحبت کنیم که در عبادت خدا آنقدر روی پا می ایستادکه پایش ورم می کرد. در فضیلت حضرت زهرا سلام الله علیها صحبت کنیم احساس عجز و ناتوانی می کنیم . سوره مبارکه کوثر درمقام حضرت زهرا سلام الله علیها نازل شد. رسول اکرم صلی الله علیه وآله وسلم می فرماید: بردرب بهشت نوشته شده است فاطمه برگزیده خداست. حجت الله است. الگوی انسانها است. الگوی تقوا،بندگی،عفّت و حیا است . جامعه علوی باید باحجاب باشد. وقتی حضرت زهرا بیرون می آمدند چادرش به زمین کشیده می شد.

3-ویژگی مهم حضرت زهرای اطهر ولایتمداری آن حضرت است تا آخرین لحظه عمرش باولایت بودحمایت و جانش را در راه ولایت فداکرد.   

قرائت سوره: کوثر

***خطبه دوم***

حضرت حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی امام جمعه بخش خلجستان پس از سفارش به تقوای الهی موارد ذیل را بیان نمودند:

1-تقوایی که بهترین زاد راه و توشه سفر آخرت است . سفری که مانرفته ایم و در جلو داریم.

****** مناسبت های هفته ******

 2- هفته ای که گذشت برای مردم عزیز ما بسیار دردناک و غمناک بود. سالروز شهادت حضرت زهرای اطهر سلام الله علیها و شهادت مظلومانه بهترین یارامام و رهبری سردار رشید اسلام سردار سپهبدحاج قاسم سلیمانی (رضوان الله تعالی علیه)وهمرزمانش ابومهدی المهندس ودیگرهمرزمان آن عزیز را عرض تسلیت و تعزیت دارم خدمت قطب دایره امکان حضرت بقیه الله الاعظم حجت ابن الحسن المهدی ارواحنا فداه و نایب عظیم الشأنش مقام عظمای ولایت و رهبری حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی)و مراجع عظام تقلید به همه امت اسلام به ملت بزرگوار ایران اسلامی و خانواده معظمشان و شما نمازگزاران عزیز.

3-برای ملت اسلام که به دست ثقی ترین دشمن اسلام آمریکای جهانخوار رییس جمهور سفاکش ترامپ ملعون این جنایت صورت گرفت. طولی نکشید فرزندان انقلاب و اسلام اقدام شجاعانه که حملات موشکی به پایگاه عین الاسد و اربیل را با خاک یکسان کردند.این اقدام که آمریکایی ها را گیج کرده بود وترامپ با بدن لرزان پشت تریبون گفت ما تلفاتی ندادیم بیایید باهم صلح کنیم . فهماند هرکس باایران اسلامی بخواهد مقابله کند سیلی محکمی خواهد خورد همانطور که مقام معظم رهبری در جمعه هزاران نفر از مردم قم فرمودند: حملات موشکی سپاه پاسداران بردو پایگاه آمریکا در عراق یک سیلی بود زده شد.در مقابله اصلی جهت پایان دادن به حضور فسادانگیز و ویرانگرانه آمریکادرمنطقه است.فرمودند: دوران بزن ودر رو گذشت. از شهادت و معنویت و شجاعت حاج قاسم سلیمانی فرمودند: یک قیامتی شد. قیامتی بود در شهرهای ایران وعراق که درمراسم تشییع به پاشدواین بدرقه زنده بودن انقلاب اسلامی به رخ دنیا کشیده شد. فرمودند: من درمقابل آنچه روح بزرگوار آن عزیز برای ایران ومنطقه آورد سرتعظیم فرود     می آورم . حاج قاسم سلیمانی را یک رفیق خوب ،بزرگوار و شجاع خواندندوافزودند:با خوشبختی به ملکوت علی پیوست. در بین خصائص این شهید بزرگوارفرمودند: شجاعت و تدبیر دو ویژگی برجسته او بود. یادآور شدند: برخی شجاعت دارنداما تدبیر و عقل لازم را ندارند. برخی هم اهل تدبیرهستند ولی اهل اقدام و عمل نیستند و دل وجگرکار را ندارند.

فرمودند: اخلاص داشت و اخلاصش بود به این مقام رسانید. اهل تظاهر و ریا نبود و حتی مراقب حدود شرعی هم بود حتی درمیدان جنگ.

4- اقدام شجاعانه فرزندان انقلابی،ایران سپاه پاسداران به ویژه سردار حاجی زاده در هوافضای سپاه به خاطر سیلی سختی که به آمریکا زدند و یاد شهید دانشمندحسن تهرانی مقدم پدرموشکی ایران را گرامی میداریم. 

5-اقدام به موقع مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان طرح سه فوریتی تروریست خواندن ارتش و وزارت دفاع آمریکا که باید تشکرکنم.

6-اقدام دولت دربرداشتن گام پنجم و نهایی کاهش تعهدات هسته ای و رفع محدودیت ها تشکرکنم.

7-انتصاب به جا و شایسته سردار مجاهد حاج اسماعیل قاآنی به فرماندهی نیروی مقدس قدس تبریک محضر ایشان و آرزوی توفیق برای این بزرگوار را دارم. که بارها حاج قاسم ،حاج اسماعیل رابه عنوان جانشینی خود پیشنهاد کرده است.

8-درپایان از همه مردم ایران و عراق در مراسم وداع با سردار سنگ تمام گذاشتند تشکر می کنم.

قرائت سوره :عصر