***خطبه اول***

حضرت حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی امام جمعه محترم پس از سفارش به تقوای الهی موارد ذیل را بیان کردند:

1- درپیرامون خطبه متقین صحبت میکردیم. از خطبه های مهم واخلاقی . امیرالمؤمنین علی ابن ابی طالب      می فرماید: انسانهای باتقوا دارای فضیلتها و برتری هستند.یکی ازنشانه های آنها راست گفتن است .دروغ        نمی گویند.درزندگی نه افراط میکنند نه تفریط.یکی دیگر از نشانه های انسانهای باتقوا را رفتن از روی تواضع است.در فضیلت تواضع آیات و روایات بسیاری آمده است ودراهمیت آن پروردگار عالم به حضرت محمدصلی ا.. علیه وآله وسلم امر به تواضع می کندای پیامبر ما باید بار تواضع و فروتنی خود را برای مؤمنین که تورا پیروی میکنند پهن کنی. در روایتی رسول اکرم صلی ا… علیه وآله وسلم فرمودند:محبوبترین و نزدیکترین شما مردم در روز قیامت من کسی است تواضعش بیشتر باشد و اخلاقش نیکوتر باشدودورترین مردم روز قیامت ازمن متکبرین هستند.درقرآن کریم می فرماید: بندگان رحمان کسانی هستند که روی زمین از روی تواضع راه می روند.روایتی ازامام باقرعلیه السلام می فرمایند:شیعه ما نیست مگرکسی که ازخدا بترسد و از او فرمان برد وآنان جزء با تواضع و فروتنی و امانت داری و بسیاری یاد خدا شناخته می شوند.  

قرائت سوره: اخلاص

***خطبه دوم***

حضرت حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی امام جمعه محترم پس از سفارش به تقوای الهی موارد ذیل را بیان نمودند:

1- به تقوایی که امیرالمؤمنان در روایتی می فرماید: تقوای الهی و عمل به واجبات و ترک از محرمات و استطاعت از پروردگار متعال انسان را عزیز می کند عزیز دو دنیا هم در دنیا هم در آخرت. و فجور و فسق وگناه و نافرمانی خداوند متعال انسان را در دو دنیا ذلیل و خوار می کند. خداوند متعال در قرآن کریمش می فرماید: با تقواترین شماست هر که تقوایش بیشتر باشد.در پیشگاه خدای متعال عزیزتر است.

****** مناسبت های هفته ******

 2-امروز دوم اسفند، روز انتخابات است. روز جشن ملی، روز احقاق مدنی ملّت است که بیایند، رأی بدهند و به حق خودشان برسند. این روز و جشن ملی را به همه ملّت عزیز و گرانقدر ایران اسلامی و شما مردم عزیز دستجرد و بخش خلجستان تبریک عرض می کنم. مقام معظم رهبری فرمودند: حضور مردم در انتخابات یک وظیفه الهی است. یک تکلیف شرعی است.و انتخاب اصلح و بهترین باز یک تکلیف شرعی است. و فرمودند: هر کس ایران عزیز را دوست دارد، امنیت را دوست دارد و لو بنده را قبول ندارد، در انتخابات شرکت کند که این حضور ملّی است.  

3-جمعه آخر ماه جمادی الثانی و در آستانه ماه مبارک رجب قرار داریم. ماه ولادت مولود کعبه امیر مؤمنان و ولادت امام محمّد باقر و امام جواد الائمه علیهم السلام . و در پایان ماه، روز بعثت ختمی مرتبت  رسول اکرم صلی ا…علیه و آله . این ایام پربرکت راهم تبریک عرض می کنم. بنابر قولی سوم این ماه روز شهادت امام هادی علیه السلام است. این مصیبت عظمی را تسلیت عرض می کنم.

4-اشاره به وصیت نامه الهی سردار دلها، حاج قاسم سلیمانی داشته باشیم: سفارش به ولی فقیه کرده ، به عنوان نجات دهنده مردم. می فرماید: بعد از شکرگزاری از ذات حق تعالی، ای خدای عزیز و خالق بی همتا ، دستم خالی است و کوله پشتی سفرم خالی است. من به امید عفو و کرم تو می آیم و از تو عفو    می خواهم. برادران و خواهران عزیز ایرانی من، مردم پر افتخار و سربلند که جان من و امثال من، هزاران بار فدای شما مردم. شمایی که صدها هزار جان فدای اسلام و ایران نمودید. یعنی شهدای فراوانی را تقدیم اسلام کردید. ای مردم عزیز از اصول مراقبت کنید. یعنی ولی فقیه خصوصاً این حکیم مظلوم وارسته دردین و عرفان و معرفت، خامنه ای عزیز را عزیز جان خود بدانید. حرمت او را حرمت مقدسات بدانید.جمهوری اسلامی امروز، سربلندترین دوران خود را طی می کند. باید قدردان جمهوری اسلامی باشیم.

قرائت سوره :عصر