خطبه های نمازجمعه خلجستان 17 آبان 98

جمعه، 17 آبان 1398

***خطبه اول***

حضرت حجت الاسلام والمسلمین محمد میرزایی امام جمعه موقت بخش خلجستان پس از سفارش به تقوای الهی موارد ذیل را بیان کردند:

1- خداونداصل را کرامات انسانی قرار داده است. برای رسیدن به کرامات انسانی اولین راهی که خداوندنشان بندگانش داده ،اقامه نماز و دعوت به نماز است. عواملی که از دیدگاه بزرگان بیان کردیم عواملی هستند ناپایدارعوامل زودگذر سبب می شود انسان در یک مقطعی از نماز جدا بشود ودرمقطع دیگری بازبرگردد به نماز.عوامل پایدار عواملی است که انسان را تا سرحد کفر نسبت به نماز پیش    می برد اولین عامل پایدار گناه است.

2-دومین عامل سست بودن اعتقادات این هم سبب می شود انسان درزمره بی نمازها و تارک الصلوه قرارمی گیرد. سومین عامل آلودگی به گناه و شرمندگی وقهرباخداوندتبارک وتعالی است. مثلا دعایش مستجاب نشود باخداقهرمی کند.

3- چهارمین عامل تأثیرپذیری است که محیط و افراد بعضی ها را به بی نمازی سوق می دهد.

قرائت سوره: کوثر

***خطبه دوم***

حضرت حجت الاسلام والمسلمین محمد میرزایی امام جمعه موقت بخش خلجستان پس از سفارش به تقوای الهی موارد ذیل را بیان نمودند:

1-تقوا یعنی ترک ازمحرمات وعمل به واجبات است فرد با تقوا توان تشخیص حق از باطل را خداوند نصیب او می کند و خداوند انسان باتقوا را درمصیبتها وشرایط سخت یاری می کند.

****** مناسبت های هفته ******

 2- دهم ربیع الاول ازدواج حضرت رسول صلی الله علیه وآله وسلم با حضرت خدیجه سلام الله علیها را داریم و تبریک عرض می کنم. در بحث ازدواج آسان بگیریم سن ازدواج قطعاً پایین خواهد آمد.

3-آغاز هفته وحدت 12ربیع الاول بنابرنقل اهل تسنن ولادت نبی مکرم اسلام هست ولی شیعه اعتقاددارد 17 ربیع الاول روز ولادت نبی مکرم اسلام است که مابین 12 و 17 را هفته وحدت می نامند.  حضرت آقامی فرماید: مسلمانان باید متحد بشوند در باب هفته وحدت فرمودند: اگر متحد بشوند قطعاً بدانند که دشمن و استکبار را در هر برهه از زمان قادر به شکست خواهند بود و می توانند جلوی دشمن را بگیرند.

4-آغازامامت حضرت بقیه الله الاعظم ارواحنا فداه تبریک عرض می کنم . غیبت یک سنت الهی است در زندگی انبیاء گذشته هم بوده . چهارنائب خاص در زمان غیبت صغری داشتند:عثمان بن محمد،محمد بن عثمان، حسین بن روح،علی بن محمد

5-مشکلاتی که در منطقه داریم وضعیت مسکن به علت کمبود مسکن سبب شده اجاره ها بالا بره و بعضی افراد توان اجاره خانه نداشته باشند مسئولین شهرساخت و ساز را تسهیل کنند و کوی گلستان که بیش از 500نفر عضو هستند برای ساخت وساز منتظرواگذاری زمین ها هستند.

6-جو ناامنی در منطقه و کشورهای هم جوار دشمن مجدداً این نقطه کور را فعال کرده و بعضی شیطنت ها را انجام می دهد. حضرت آقا در دیدار با دانش آموختگان دانشگاه افسری ارتش جمهوری اسلامی فرمودند: دلسوزان عراق و لبنان بدانند اولوبت اصلی آنها سامان دادن ناامنی است که دشمن ایجاد کرده و فرمودند: بزرگترین لطمه ای که گاهاً یک کشور می خورد اینکه امنیت را ازآن کشور بگیرند.                                                                         

قرائت سوره : اخلاص

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *