خطبه های نمازجمعه خلجستان 11 بهمن 98

جمعه، 11 بهمن 1398

***خطبه اول***

حضرت حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی امام جمعه محترم پس از سفارش به تقوای الهی موارد ذیل را بیان کردند:

1- تقوایی که بهترین سرمایه و بهترین لباس برای انسان باایمان است. امیرالمؤمنین در خطبه متقین می فرماید:انسانهای باتقوا دارای فضیلتهاهستند دارای بدترین ها هستند حرفی که می زنندازروی حق است. دروغ نمی گویندتهمت نمی زنند شایعه پراکنی نمی کنند ناسزا نمی گویندفحش نمی دهند سخن چینی نمی کنند .ازنشانه های دیگرانسانهای باتقوا اعتدال درزندگی آنهاست.درتمام امورزندگی اعتدال را رعایت می کنند.معنای عمیق کلام مولا این است که ما باید درزندگی اسراف نداشته باشیم.امام کاظم علیه السلام در روایتی می فرماید: کسی که صرفه جو و قانع باشد نعمت برایش می ماندوکسی که اسراف کند نعمت از او سلب می شود. روایتی امام صادق علیه السلام می فرماید: کمترین اندازه اسراف دور ریختن ته مانده ظرف غذا با آب است. (کلوا و الشربو و لاتسرفوا…) سوره اعراف آیه 31 :بخوریدوبیاشامیدولی اسراف نکنید. خداوند متعال اسرافکاران را دوست نمی دارد. حتی در وضو. رسول خدا صلی ا…علیه و آله می فرماید:(در وضو اسراف است در هر چیزی اسراف وجود دارد.)

2- در ایام شهادت صدیقه طاهره حضرت فاطمه زهراسلام ا…علیها قرار داریم. ایام حزن آل ا… فاطمه ای که ائمه بزرگوار به مادری او افتخار می کردند. می فرمودند: او الگوی ماست. روایتی از امام عسکری علیه السلام است که می فرماید:(مادر ما فاطمه سلام ا…علیهاست. حجت خدا بر ماست و ما حجت ا… هستیم. با عمر کوتاهش تشیع را برای همیشه بیمه کرد. با خطبه هایش دوست و دشمن را حیرت زده کرد. برای حمایت از ولایت ،جان خود را فدا کردکه ولایت اساس دین است. فاطمه زهرا (س) به امیرالمؤمنین علیه السلام فرمودند:علی جان چند تا وصیت دارم:(اولین وصیتم این است که بعد از من ، با دختر خواهرم امامه ازدواج کن. زیرا او برای فرزندانم مهربان است. و فرمودند: علی جان ، شبانه غسلم بده و شبانه کفنم کن وشبانه به خاکم بسپار. نمی خواهم بفهمند آنهایی که مرا اذیت کردند.)

قرائت سوره:کوثر

***خطبه دوم***

حضرت حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی امام جمعه پس از سفارش به تقوای الهی موارد ذیل را بیان نمودند:

1-شهادت مظلومانه حضرت صدیقه اطهر فاطمه زهرا سلام ا…علیها به فرزند برومندش قطب عالم امکان حضرت بقیت ا…الاعظم حجت بن الحسن ارواحنا فداه و نائب عظیم الشأنش مقام معظم رهبری و امت اسلام  و شما ولایتمداران تسلیت عرض می کنم. و یاد شهیدان گرانقدر انقلاب امام شهیدان بت شکن  غرب خمینی بزرگ و شهدای انقلاب ، مدافع حرم به  ویژه شهیدان مقاومت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و ابوالمهدی المهندس و همرزمانش را گرامی می داریم. به روح پاک همه شهداء و بخش خلجستان  و شهر دستجرد و شهید عزیز مدافع حرم دکتر مصطفی محمدمیرزایی صلواتی ختم می کنیم.

****** مناسبت های هفته ******

 2-در آستانه ایام ا… دهه فجر قرار داریم. روزهای شکوفایی انقلاب، غرورآفرین ، شکست پی در پی طاغوت، پیروزی های عظیم  و امدادهای غیبی پروردگار، نصیب ملت به پا خواسته ما شد.

3-فردا 12بهمن روز مطلع الفجر است، از روزهای خدایی است. به فرموده قرآن کریم: (روزهای خدایی را یادآوری کنید.) روز بازگشت پیروزمندانه حضرت امام خمینی رضوان ا…تعالی علیه در سال 1357 وآغاز شکوهمند دهه فجر انقلاب اسلامی. طول جمعیت استقبال کننده تاریخی امام در تهران به 33کیلومتر رسیده بود، در ساعت 9:30 صبح با تمام تدابیرشدید امنیتی. امام (ره) فرمودند: اگر انقلاب هیچ دستاوردی نداشت ،جزء برپایی نماز جمعه در بیش از 900شهر از کشور.

4-ترامپ از رونمایی ابعادی از معامله قرن سخن گفته است. یک طرح مبهم است و بی پرده و بدون ایده.   برای جبران شکست هایش در منطقه.  حضور میلیونی مردم عراق برای مصوبه ای که باید آمریکایی ها  خارج بشوند در میدان بودند. طرحی که چند بار مطرح کرده است که این طرح مرده است. مسجدالاقصی  رابگیرند.فلسطینی ها را بیرون کنند. ملتهای  اسلامی  اجازه نخواهند داد قدس  به دست صهیونیستها بیافتد. ما هم این جنایت را محکوم می کنیم.

5- در آستانه انتخابات قرار داریم . یکی از چیزهایی که باید شکرانه نعمت انقلاب کنیم. حضورمان در صحنه باشد به خصوص صحنه انتخابات. در 22بهمن امسال ،چهل و یکمین سال پیروزی شکوهمند انقلاب

 اسلامی را بهتر از هر سال جشن بگیریم. حضور حداکثری در انتخابات شرکت کنیم و انتخاب اصلح انسانهای دلسوز و ولایتمدار انتخاب کنیم. امروز ولایت است .ولی فقیه جامع الشرایط که بعداز امام ، حضرت امام خامنه ای (مد ظله العالی) سکاندار این خط برای حفظ انقلاب هستند.

قرائت سوره :اخلاص

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *