خطبه های نمازجمعه خلجستان 10 آبان 98

جمعه، 10 آبان 1398

***خطبه اول***

حضرت حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی امام جمعه بخش خلجستان پس از سفارش به تقوای الهی موارد ذیل را بیان کردند:

1- تقوایی که امام حسن عسکری علیه السلام درقسمتی از وصیتهایشان می فرماید:بعدازمن صاحب و خلیفه شما فرزند من است یگانه فرزندامام او قائمی است که به هنگامی که زمین از ظلم و ستم پرشدخروج می کند و زمین را پرازعدل و داد می کند. امام عسکری علیه السلام می فرماید: اگر می خواهید از یاوران امام زمان باشید باید با تقوا باشید.  

2- دردینتان ورع داشته باشید. ورع با تقوا متفاوت است. تقوا : یعنی عمل به واجبات و ترک محرمات ولی ورع : علاوه بر انجام واجبات و ترک محرمات از چیزهای شبهه ناک پرهیز کرد و تلاش برای خدا.

3-هرقدمی که انسان مؤمن برای جامعه اسلامی برمی­­داردباید برای خدا باشد.راستگویی درسخن گفتن دروغ نگویید از دروغ بپرهیزید و ادای امانت کسی که به شما اعتماد کرده است.

4- باید تقوا برجامعه حاکم باشد و از حرام خواری، اختلاس ، رشوه خواری،ربا و دیگرگناهان دور باشید. ورع برشیوه زندگی و رفتاری شما مردم باشد. امام حسن عسکری علیه السلام می فرماید: با همسایه تان خوب باشید.

قرائت سوره: قدر

***خطبه دوم***

حضرت حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی امام جمعه بخش خلجستان پس از سفارش به تقوای الهی موارد ذیل را بیان نمودند:

1-امام  حسن عسکری فرمودند: زیاد یاد خدا کنید و زیاد یاد مرگ کنید. همه کارهای بد ما این است که ماغافل می شویم ازیاد خدا و مرگ. امام فرمودند: زیاد تلاوت قرآن کنید.تدبرودقت وعمل به قرآن کنید و فرمودند: صلوات برمحمدوآل محمد ده حسنه دارد.

****** مناسبت های هفته ******

 2- حلول ماه ربیع الاول ماه ولادت پیامبر رحمت حضرت ختمی مرتبت حضرت محمد ابن عبدالله و رییس مذهب جعفری امام صادق علیه السلام و آغاز امامت حضرت حجت ابن الحسن ارواحنا فداه پس ازشهادت پدربزرگوارش امام عسکری که درهشتم ماه ربیع الاول که این ایام را به همه شما عزیزان تسلیت وتبریک عرض می کنم.

3-دهم آبان روز شهادت حضرت آیت الله قاضی اولین شهید محراب به دست گروه منحرف فرقان در سال 1358 این مصیبت را هم گرامی می داریم.

 4- شهادت حضرت امام حسن عسکری به فرزند برومندش حضرت صاحب ارواحنا فداه به امت اسلام به مراجع عظام به مقام معظم رهبری به شما عزیزان در محضرتسلیت و تعزیت عرض می کنم. 

5- سیزده آبان روز مبارزه با استکبار جهانی است یادآور سه حادثه مهم که در شکل گیری انقلاب اسلامی بیرون راندن استکبار یعنی آمریکا جنایتکار در ایران نقش اساسی داشتند سه حادثه: 1-روز تبعیدحضرت امام به ترکیه درسال 1343 به خاطر اعتراض امام به لایحه کاپیتالاسیون 2-روز شهادت دانش آموزان 13آبان سال 1357 به خاطر اعتراض تبعیدامام به ترکیه 3-تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در سال 58بعد از پیروزی انقلاب . کشور ما 36000 هزار دانش آموزان شهید داریم.

6-چهارده آبان روز تأسیس شورای فرهنگ عمومی است و روز فرهنگ عمومی می نامند.

7- در این هفته که سخنان مهم مقام معظم رهبری در مراسم دانش آموختگی دانشجویان افسر ارتش

فرمودند: مسئولیت اصلی ارتش های قدرت های استکباری تجاوز و غصب است و ضربه زدن به کشورهای دیگر است. اما در فلسفه و منطق نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ضمن آنکه دفاع درجای خود محکم و قدرتمندانه وجود دارداما تجاوز ابداً جایی ندارد و فرمودند: حفظ امنیت کشور با نیروهای مسلح این مسئولیت حساس به نیروهای مسلح کشور دانستن و افزودند: باید مراقب فتنه باشید و خواستن هرگونه آمادگی در مقابل فتنه ها داشته باشید. ایشان به مسئولان عراق و لبنان توصیه کردن که امنیت کشورتان را حفظ کنید آنچه قانون در کشور شما حکومت می کندرا مراعات کنیدتا از خطرات مصون بمانید.

قرائت سوره : کوثر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *