خطبه های نمازجمعه جعفریه 4 مرداد ماه 98

جمعه، 4 مرداد 1398

خطبه اول :

بعد از سفارش به تقوا امام جمعه موقت جناب حجت الاسلام و المسلمین پورسعادتی در مورد معصیت و گناه و تقوا به سخنرانی پرداختند .

کسی که معصیت را به خاطر خداوند ترک کند خداوند او را در قیامت شادمان می کند .

روایت امام صادق (علیه السلام) : بترسید از اینکه نفس های شما ، شما را به سوی چیزی بکشاند که حرام است حالا کسی که مطیع نفس شد پرده دری کرد خداوند او را از بهشت محروم می کند و اندازه ی آن نیز به اندازه گناه اوست .

دشمن ترین چیز برای انسان نفس اوست .

دشمن بیرون نهایت کاری که می کند مال و جان را متاثر می کند امام نفس انسان می تواند ابدیت ما را بگیرد .

سپس درباره جهاد اکبر جهاد با نفس به سخنرانی پرداختند .

خطبه دوم :

5 مرداد سال 58 اولین نماز جمعه رسمی جنهوری اسلام با حکم مرحوم امام (ره) برگزار شد البته قبل از ان به صورت محمدو برگزار می شد امام به این شکل رسمی نبوده است .

این جمعه 2080 مین نماز جمعه برگزار شده است ، انهم در 900 مکان مختلف از کشور که این از برکات جمهوری اسلامی است .

سپس به بعضی از روایات درباره نماز جمعه اشاره نمودند و مردم را دعوت به این فریضه ی الهی نمودند.

سپس امام جمعه موقت تقدیر و تشکر نمودند از دست اندرکاران اعم از مجری  ،خبرنگار و همه کسانی که ساعت ها زودتر بدون چشم داشتی و بدون حقوق و مزایایی به احیاء این فریضه ی الهی می پردازند .

مناسبت دوم : دیدار رهبر معظم با مقامات علی ربته فلسطین ، فلسطین قضیه اول جهان اسلام است ، از راه مقاومت و ایستادگی می توان به پیروزی رسید . هم اکنون هم آنها که چند سال پیش جز سنگ چیزی نداشتند الان موشکهای نقطه زنی دارند که با وجود گنبد به اصطلاح آهنی ، جایی از اسرائیل امن نیست ، و همین چند روز پیش مقامات اسرائیل بخاطر قتل شخصی ، رسما از مردم فلسطین عذر خواهی نمودندن که عمدی نبوده است .

سوم : تنش افرینی انگلیسی های مکار در منطقه است ، انگلیس دچار مشکلاتی از درون شده است و همین انگلیس می آید و در آبهای آزاد دزدی دریایی می کند و کشتی ایران را متوقف میکند . به تعبیر رهبر : وقتی کارنامه 20 ساله انگلیس را نگاه می کنیم جز استعمال و ظلم چیزی پیدا نمیکنیم اما به کوری چشم دشمنان و غریب ها و آمریکایی ها امروز یک دولت اسلامی در منطقه وجود دار که با مشت آهنین جواب آنها را می دهد مثل سرنگونی پهپاد ، یا توقیف کشتی انگلیسی که وقتی کشی ایران رو توقیف می کند بلافاصله جمهوری اسلامی ایران در جواب آنها کشتی آنها را متوقف می کند . حتی اکنون جوانهای آزده ی کشورهای نطقه از جمله عربستان امات و بحرین به این شجاعت قدرت ایران افتخار می کنند ، این نیست مگر بخاطر خونهای شهیدان که پای درخت جمهوری اسلامی و ریخته شد .

صوت خطبه ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *