خطبه های نمازجمعه جعفریه 4 بهمن 98

جمعه، 4 بهمن 1398

خطبه اول :

بعد از سفارش به تقوا

امام جمعه محترم بخش جعفرآباد جناب حجت الاسلام و المسلمین  دهقانی در ادامه خطبه های قبل درباره استقامت در راه خدا اشاره نمودند به آیت 25 سوره رعد و این آیه را ترجمه نمودند و به تفسیر آن پرداختند .

همه ی انسانها با فطرت خدا دادی متولد می شوند هر نوزادی که متولد می شود بر مبنای دین اسلام متولد می شود و این پدر و مادر هستند که او را در فطرت اصلیش اسلام نگه دارند یا به کافر بودن هدایتش کنند .

در نهاد انسان دو چیز قرار داده شده است ، یکی غریزه که بین انسان و حیوان مشترک است و دیگری و آن فطرت خدا محوری است که مختص به انسان است .

از نظر خداوند هر که یک گناه کوچک هم انجام دهد در حکم مفسد فی الارض است ، حتی ممکن است این تخلف عبور از یک چراغ قرمز باشد یا ممکن است کم فروشی کند .

کسی که قطع رابطه با خدا کند او در نزد خداوند مفسد فی الارض است .

پس طبق آیه 25 سوره رعد کسانی که در راه انحراف هستند چنین می شوند :

1-قطع رابطه با خداوند 2-عنوان او مفسد فی الارض می شود 3-اومورد لعنت خدا قرار می گیرد ، یعنی از رحمت الهی دور می شود ، او می شود زمین شوره زار ، رحمت خداوند بر او میرسد اما چون زمین شوره زار است چیزی نمی روید . 4-در آخرت هم جایگاه بدی پیش خداوند دارد .

توصیه به والدین : هوای بچه ها را داشته باشید ، و انها را به صراط مستقیم هدایت نمایید

خطبه دوم :

مناسبت اول : اشاره به فاطمیه دوم ، شهادت حضرت فاطمه زهرا (سلام ا… علیها) و عرض تسلیت این روز خدمت نماز گزاران و همچنین تمام شیعیان جهان .

مناسبت دوم : آغاز نوزدهمین سال نماز جمعه در بخش جعفر آباد که اولین نماز جمعه این بخش در روز 05/11/98 در مسجدجامع برگزار شد که مسادف بود با میلاد امام رضا (علیه السلام) ، در این هجده سال 940 نماز جمعه در بخش اقامه شده است ، ان شا الله همه نماز جمعه را جدی بگیریم چون عظمت نماز جمعه به حضور مردم است ، سپس از مردم بخش جعفرآباد تشکر نمودند که در نماز جمعه شرکت می نمایند .

سپس فرمودند : به گفتهی بعضی ها بخش جعفر اباد قم دوم است ، و این نیز از جهت آن است که اینجا متعلق به فاطمه معصومه (سلام ا… علیها) است ، امروز در بخش دو مدرسه علمیه وجود دارد ، مدرسه خواهران و برادران ، به برکت همین مدرسه ها هم اکنون تمام طلاب و اساتید مدرسه خواهران همه از اهالی بخش هستند ، امروز مبلغین بخش همه از مدرسه امام رضا (علیه السلام) و از طلاب بومی همین جا هستند ، و همه ی مدارس آموزش و پرورش دارای روحانی برای اقامه نماز هستند .

سپس به بعضی از کارهای انجام شده در بخش اشاره نمودند …

مطلب سوم : توصیه به مردم برای پوشاندن کنتور های اب خود در این روزهایی که برودت هوا داریم .

مطلب چهارم : هفته ی گذشته نماز جمعه تهران بوسیله رهبر معظم (مدظله العالی) اقامه شد

رهبر معظم در هفته ی گذشته به دو ایام الله اشاره نمودند : 1-شهادت و تشیع پیکر شهید سپهبد سردار سلیمانی 2-حمله ی موشکی ایران به مواضع آمریکایی ها در عراق

سپس امام جمعه فرمودند : ما عرض می می کنیم ایام الله سومی هم هفته ی گذشته اتفاق افتاد و این همان اقامه نماز جمعه با حضور میلیونی نمازگزار بود که حدود دو میلیون نفر در این نماز جمعه شرکت نمودند .

مطلب پنجم : استیضاح ترامپ رئیس جمهور آمریکا بود که تعداد موافقان وی البته بیشتر هستند … وشاید برکنار هم نشود اما مطلب قابل توجه که خودشان می گویند این است که ترامپ در این مدت ریاست جمهوری 16 هزار دروغ گفته است و یکی از از همین دروغ ها کتمان و پنهان کاری در تلفات موشکی ایران به مواضع انها بود …

آمریکایی ها زخمی های این واقعه را از کشوری به کشوری منتقل می کنند و هر کاری می کنند و هر مطلبی می گویند ولی نمیخواهند بگویند اینها زخمی هایی هستند که در حملات موشکی زخمی شدند ، حاضرند بر عهده ی هر کشوری مثل افغانستان بیندازند اما نگوید کار ایرانی ها بود .

سپس اشاره ای داشتند به حرکتی که در عراق شروع شده است و آن راهپیمیایی میلینونی عراق برای اینکه بگویند نباید آمریکایی ها در این کشور باشند .

در آخرفرموند : که طبق سخنان رهبر (مدظله العالی) حمله ی موشکی یک سیلی بود انتقام واقعی این است که آمریکایی ها از منطقه باید بروند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *