بنام خدا

خطبه اول :بعد از سفارش به تقوا

امام جمعه بخش جعفرآباد جناب حجت الاسلام و المسلمین دهقانی با اشاره به سوره فصلت :

ابتدا اشاره ای نمودند به جلسه ائمه جمعه که در محضر رهبری برگزار شده بود . که رهبرگرانقدر (مدظله العالی) فرموده بودند که باید طوری از اخلاقیات بگویید که نیاز امروز مردم جامعه باشد .

همه مشکلات با دارا بودن تقو حل می شود ، بد اخلاقی ها ، بدخلقی ها اینکه قانون را دور می زنیم ، در کل اگر کسی از خودش شروع کند به رعایت قوا ، جامعه دگرگون می شود .

در مقابل بدی افراد وظیفه ما چیست ؟

مردم باید بدی ها را ب خوبی جواب بدهند ، سخت است اما شدنی است . اگر شما جواب بدی را با خوبی بدهید همان آم بد زبان و بدکردار ، که دشمن شما بود می شود یک دوست صمیمی

سپس اشاره ای نمودند به داستان مرد شامی با امام حسن مجتبی ع که مرد شامی چون تحت تاثیر تبلیغات مسموم بوده است و امام را نمیشناخته شروع می کند به فحاشی ولی درمقابل امام حسن ع جواب او را با خوبی می دهند و همان آدم پس از آن رویه اش فرق می کند .

خطبه دوم :

ابتدا خیر مقدم عرض نمودند به محضر حضرت حجت الاسلام و المسلمین جمشید پور و همراهانشان ، ریاست محترم اوقاف

مطلب اول : اشاره به حرکت بزرگ اربعین حسینی در کشور ایران و عراق ، پیاده روی چند میلیونی و همچنین تشکر از همه عوامل مثل مسئولین ، صدا و سیما و کلیه عوامل دیگر

همچنین تشکر نمودند از میزبانی کشور عراق و امسال نیز با امنیت بالای برخورد دار بود که فقط حدوود 3.5 میلیون نفر از ایران تشریف برده بودند .

سپس اشاره نمودند به اینکه این حرکت یک حرکت مردمی است ، واقعا اگر چندین دولت همفکر شوند و بخواهند  اینچنین مراسمی را مدیریت کنند نمی توانند ، سپس تشکر نمودند از همه مردم .

مطلب دوم : 28 صفر سالروز رحلت پیامبر اسلام ص و همچنین به روایتی شهادت امام حسن ع و همچنین  شهادت امام رضا ع در آخر صفر

سپس با توجه به صدقات در ماه صفر ، اشاره نمودند به صدقه جاریه وقف ، انسان می تواند بعد از مرگش صدقه ی جاریه ای به یادگار بگذارد سپس فرموند ریاست محترم اوقاف در جلسه ای فرموده اند که 70 درصد موقوفات مربوط می شود به امام حسین ع ، این خیلی عالی است اما اگر می خواهیم وقف ما ارزش دو چندان داشته باشد می توانیم با نیاز جامعه موقوفه ای داشته باشیم مثلا ساختن درمانگاه و مدرسه و یا وقفی نماییم که از درامدش تسهیل نماییم ازدواج جوانان را و …

مطلب سوم :

حرکاتی می بینیم در محور مقاومت مثل عراق و سوریه و لبنان

اعتراضات مردمی که در جریان اربعین پیش امد  ،  یک کار سازماندهی شده از طرف بعضی از دول دشمن که سعی داشتند در آستانه ی اربعین این حرکت بزرگ را تحت پوشش قرار دهند اما دید که با موضع گیری درست مراجع عظام و بیدار نمودن مردم این توطئه نقش براب شد .

2-سپس سراغ دومین مکان مقاومت یعنی سوریه رفتند که آمریکا و ترکیه تبانی نمودند که ترکیه حمله کند به شمال سوریه به اسم حمله به کردها و یک به اصطلاح سوریه کوچک تحت فرمان خود در آنجا علم کند اما اصطلاحی که می گویند «عدو شود سبب خیر اگر خدا خواند » مصداقش هم اینجا شد که ارتش سوریه حرکت نمود به سمت این قائله و کردهای سوریه نیز احساس می کردند که یک دولتی الان باید حمایت کند از آنها و این شد که با شکلات و شیرینی از ارتش سوریه استقبال نمودند و این سو ترکیه هم ماند که دیگر چه کند اگر حمله کند که نمی شود … همچنین کشورهای دیگر نیز این جنایت ترکیه را محکوم نمودند .

3-مسئله لبنان ، سومین محل مقاومت ، که ان شا الله دعا کنیم که این قائله نیز به زودی حل و فصل شود .

مطلب چهارم :

دستگیری مدیر شکبه تلگرامی آمد نیوز ، یه نفری در کشور فرانسه است و او را طور جا به جا می نمایند که یک رئیس جمهور را اینچنین می کنند به دست با کفایت سپاه وبا شگر خاصی ، اطلاعات سپاه او را به داخل مرزها می کشاند و او را در داخل کشور دستگیر می نمایند و جالب این است که افرادی که آنجا هستند و امنیت ایشان را تامین می کنند سر در گم می مانند که چه اتفاقی افتاد ؟ البته ایشان که شخصی نیست ،  امیدوارم کسانی که پشت پرده هستند و از این کار سپاه سردرگم ماندند مثل آمریکا و اسرئیل و منافقین  درس خوبی گرفته باشند .