خطبه های نمازجمعه جعفریه 27 دی 98

جمعه، 27 دی 1398

خطبه اول :

بعد از سفارش به تقوا امام جمعه محترم در ادامه خطبه های هفته های گذشته پیرامون استقامت فرمودند : این توفیق الهی است که انسان مرتکب گناه نشود .

سپس فرمودند : خدای متعال انسان هایی که می دانند را با نمی دانند مثال نمیز ند ، بکله می گوید آنها که بصیرت دارند می بییند با آنها که چشم دلشان کور شده است یکسان هستند ؟

امتیاز انسان نسبت به سایر موجودات به خاطر عقل اوست .

خصوصیات انسان های حق محور :

  1. نسبت به عهد و پیمانی که خدا با آنها بسته تعدی نمی کنند و بر سر عهد و میثاق خود هستند ، عهد و پیمان خداوند این است که جز او را نپرستند
  2. وفادار هستند به عهد و پیمان با پیامبر ، پیامبری که در اواخر عمر خود فرمودند : شما را سفارش می کنم به دو چیز « قرآن و عترت »
  3. عهد و پیمان با امام زمان (عجل ا… تعالی فرجه الشریف) در زمان ظهور و در زمان غیبت به نائب بر حق ایشان
  4. عهد و پیمان  نسبت به همنوعان خود .
  5. عهد و پیمان با نفس خود
  6. نسبت به امر خداوند
  7. مومن واقعی فقط از خداوند می ترسد ، انسان باید خیلی دعا کند که عاقبت به خیر شود
  8. انسان صبور باشد در همه مشکلات و سختی ها .

خطبه دوم :

مطلب اول : اشاره به هجدهمین سالگرد نماز جمعه بخش جعفر آباد ، سپس امام جمعه محترم اشاره نمودند به نماز معه تهران که مردم توفیق پیدا کردند که بعد از ده سال به محضر رهبری مشرف شوند  ،  سپس اشاره نمودند که 40 سال پیش در در 28م دی ماه اولین نماز جمعه خود در تهران را اقامه نمودند . سپس به استقبال مردم از این نماز پرداخت که مردم با شور و شوق خود از اول صبح به سمت مصلی راه افتاده بودند . و توصیه نمودند که شما هم حتما تکرار این نماز را ببینید .

مطلب دوم : اشاره به مردم سیل زده سیستان و بلوچستان که میانگین بارش آنجا در سال 113 میلیمتر بوده است ولی در بیست و چهار ساعت به اندازه دو برابر آن در سال باران باریده و منجر به سیل شده که ان شا الله همه کمک رسانی نمایند که حتی المقدور کمک های نقدی باشد .

مطلب سوم : حجه الاسلام دهقانی، امام جمعه جعفریه با اشاره به اعلام اسامی رد صلاحیت کاندیدای نمایندگی شورای اسلامی مجلس، نسبت به رفتار قانونی و عدم اتهام به مجریان قانون تأکید کرد  گفت: اینکه فردی صلاحیت ورود به نمایندگی مجلس تأیید نشد به این معنی نیست که او دارای مشکلات خاصی است بلکه صلاحیت های وی به عنوان نمایندگی محرز نشده است.

امام جمعه جعفریه افزود: افرادی که صلاحیت آنان تأیید نشده میتوانند در وقت قانونی نسبت به بررسی مجدد تقاضا دهند تا با موشکافی بیشتر و با توجه به مستندات ارائه شده بررسی صلاحیت شود تا ابهامات رفع شود.

حجه الاسلام دهقانی در ادامه با اشاره به سقوط هواپیمای مسافر بری گفت: مردم و مسئولین از این اتفاق ناراحت و غمگین هستند و فرمانده هوا فضای سپاه هم بروز خطای انسانی در این برهه از زمان و شرایط خاص را مسبب هدف قرار گرفتن هواپیما اعلام کرد و این دلیل بر این نمی شود تا خطای فردی را به حساب کل سپاه بگذاریم و اگر چه لازم است بررسی های بیشتر صورت گیرد و مردم هم در جریان این بررسی ها قرار داده شوند.

مطلب آخر : اشاره به استیضاح رئیس جمهور آمریکا .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *