خطبه های نمازجمعه جعفریه 25 بهمن 98

پنجشنبه، 1 اسفند 1398

بنام خدا

خطبه اول : بعد از سفارش به تقوا

امام جمعه محترم بخش جعفر آباد حجت الاسلام و المسلمین  آقای دهقانی به مناسبت تولد حضرت زهرا (سلام ا… علیها) که به روز زن نامگذاری شده است خطبه ی اول نماز جمعه را به این موضوع اختصاص داده و از حدیثی از پیامبر توصیه هایی را خطاب به زن های جامعه فرمودند :

پیامبر اکرم (صلی ا… علیه و آله) از زنها 6 پیمان گرفتند :

  1. توحید که اساس دین مبین اسلام است .
  2. در زندگی مشترکی ، از اموال شوهر صدقه و دیگر هزینه ها را با اجازه ی وی انجام دهید .
  3. از عفت و پاکدامنی خارج نشوید . سپس امام جمعه فرمودند که با توجه به امکانات کنونی مثل موبایل و همچنید شبکه های مجازی زنان امروز باید خیلی مواظب این امر باشند ، چه بسا با پیامک هایی و ارتباط های خدای نکرده حرامی زندگی هایی از هم پاشیده است .
  4. فرزندان خود را نکشید ، توضیح : اکنون این امر در جامعه وجود ندارد این مربوط به زمان جاهلیت بود که دختران خود را می کشتند اما هم اکنون وجه دیگری از این قضیه وجود دارد که آن سقط جنین است ، زوجی نمی خواهد فرزند بیشتری داشته باشد و می رود آن را سقط می کند که اگر این امر ضرورت نداشته باشد به عنوان فرزند کشی و قتل عمد است .
  5. دروغ گویی و افتراء را ترک کنید . توضیح : وقتی زوجین به هم دروغ گفتند دیگر به هم بی اعتماد می شوند ، زوجین می توانند بعضی از مسائل مثل مسائل کاری را به هم نگویند اما نمیتوانند بهم دروغ بگویند .
  6. نافرمانی را ترک نمایند ، نافرمانی از امر خدا ، پیامبر و همسر خود را .

در ادامه امام جمعه محترم فرمودند که : جامعه ما باید به سبک و زندگی اسلامی باشد و بهترین الگو برای این سبک فاطمه زهرا (سلام ا… علیها) ، علی و ائمه اطهار هستند .

خطبه دوم : بعد از سفارش به تقوا

مناسبت اول : روز زن ، امام جمعه محترم ضمن تبریک روز زن  ، تولد حضرت فاطمه زهرا (سلام ا… علیها) را به تمامی مسلمین جهان مخصوصا شیعیان تبریک گفتند و فرمودند ما در تاریخ زنان پاکدامن و عفیف زیاد داریم اما هیکدام از آنها به مقام حضرت فاطمه زهرا (سلام ا… علیها) نمی رسند همان طور که مقام معظم رهبری (مدظله العالی)عرض نمودند که : فاطمه زهرا (سلام ا… علیها)  در نقش یک رهبر واقعی است همانطور که امام خمینی (ره) فرمودند که : اگر فاطمه مرد بود قطعا پیغمبر بود .

روز بالاترین انسان ، روز زن است.

او در این مقام خانه دار بود ، خانه دار بودن تحقیر زن نیست ، زن الگو می خواهد و این الگو غیر از حضرت زهرا (سلام ا… علیها) کسی نیست .

حضرت زهرا (سلام ا… علیها) فرزندانی تربیت نمود که برای ابدیت الگو هستند ، هر چقدر علم پیشرفت کند باز در هیچ زمانی نمی توانید تربیتی بالاتر از تربیت حضرت زهرا (سلام ا… علیها) بیابید .

مناسبت دوم : ما در هفته گذشته یک امتحان را پس داده و سر بلند از آن بیرون آمدیم و آن راهپیمایی 22 بهمن بود که حضور بسیار بسیار خوبی داشتند همه ملت سپس به حضور مردم بخش جعفراباد اشاره نمود و فرمودندکه در چند سال گذشته این جمعیت در این روز کم سابقه نه که بی سابقه بود و تقارن این روز با چهلم سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی که مراسم آن در مسجد برگزار شد باشکوه بود ، ممنون از شما و سپاس از حضور باشکوهتان در این مراسم .

سپس به امتحان آینده ی پیش رو اشاره نمود که آن حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی است که این حضور یک تکلیف است چون دشمن تبلیغ می کند که کسی حضور پیدا نکند .

هر رأی یک تیر به سمت قلب آمریکاست .

4-انتخاف افراد اصلح . دقت نمائید افراد شایسته و با لیاقت را انتخاب نمائید که رأی که شما می دهید در سونوشت کشور تأثیر دارد ، اگر نماینده شما  خدایی بود و رأی شما به ایشان بود شما هم در ثواب کار آن سهیم هستید پس هم شرکت نمائید و هم به افراد أصلح رأی بدهید .

5-اشاره به وصیت نامه عبادی سیاسی سردار سلیمانی که حتماً آن را بخوانید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *