خطبه های نمازجمعه جعفریه 24 آبان 98

جمعه، 24 آبان 1398

خطبه اول :

امام جمعه محترم بخش جعفرآباد جناب حجت الاسلام و المسلمین دهقانی  در ادامه خطبه های هفته های قبل در باره درباره صبر و استقامت به ایراد سخنرانی پرداختند .

اشاره به آیه 36 فصلت ، اگر می خواهیم ایمان خود را حفظ کنیم باید چند چیر را رعایت کنیم .

1-گزینش کلمات و جملات خوب برای معاشرت 2-انسان نه تنها خودش آدم بدی نباشد  ،نسبت به بدی دیگران ها برخورد خوب داشته باشد 3-صبر و حوصله در مسائل داشته باشد . 4-هر انسانی می خواهد خودسازی کند موانعی وجود دارد که باید مرتفع نماید

5-انسان دچار وسوسه های شیطانی می شود  ، هر کسی که دست به عمل بدی می زند حتما از قبل وسوسه شده است لذا باید از این وسوسه ها به خدا پناه ببرد .

همچنین فرمودند : هیچکس با کلاهبرداری و دست به خلاف زدن و از مال حرام و شبه ناک نان در اوردن و … به جایی نرسیده است . سپس داستانی از پیامبر (ص) فرمودند که وقتی مرد عصبانیی دید فرمود وقتی عصبانی می شوید به خدا پناه ببرید از شر شیطان و برای فروکش کردن این عصبانیت بگویید « اعوذ بالله من الشیطان الرجیم»

خطبه دوم :

ابتدا میلاد پیامبر اکرم (ص) و امام صادق (ع)را تبریک گفته  و درباره آن دو بزرگوار به ایراد سخنرانی پرداختند .

مطب دوم : 24 ابان روز کتابخوانی ، که تشکر نمودند از همه کسانی که در این راه تلاش می کنند و فرهنگ کتابخانی را گسترش می دهند و همچنین سخن مقام معظم رهبری (مدظله العالی) که فرمودند : باید در سبد کالای هر خانوار باید کتاب وجود داشته باشد .

سپس امام جمعه فرمودند : باید فرهنگ کتابخوانی در جامعه باشد مخصوصا کتاب قران و نهج البلاغه و صحیفه سجادیه باید خوانده شوند .

مطلب سوم : ضمن تشکر از عوامل و نیروهای اطلاعاتی سپاه که شاهد یکی از مفسدین بودیم ، هم اکنون نیز سپاه اعلام نموده است که یک بدهکار بانکی بزرگ را دستگیر کرده است  ، ما ضمن تشکر از عوامل قضایی می خواهیم فرد و افراد خاطی را محاکمه فوری نمایند و حقوق مردم را مطالبه نمایند .

مطلب چهارم : حرکتی که رژیم صهیونیستی شروع کرده به ترور شخصیت های فلسطینی  که در این حملات 34 نفر به شهادت رسیدند که عمدتاً غیر نظامی بوده اند .

سپس اشاره به کابینه رژیم منحوس صهیونیستی نمودند که هنوز بعد از چند وقت نتوانسته کابینه ی خود را درست ، و همچنین شرط فلسطین برای آتش بس را قبول کرده است ، این نشانه شکست این رژیم است ، انها فکر می کردند می توانند هر وقت بخوانند حمله کنند ولی هم اکنون این موشک های مقاومت است که از هر نقطه ای می تواند تمامی شهرهای آنها را هدف قرار بدهند

مطلب پنجم : اشاره به سهمیه بندی بنزین که از امشب این طرح اجرا شده است ، تجربه نشان داده است که هروقت بنزین گران شده است دیگر وسایل هم گران می شود ، دولت باید راهکاری بیاندیشد که در این گرانی و وضعیت اقتصادی مردم ، این اتفاق نیفتد و این گرانی به دیگر کالاها نرسد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *