خطبه های نمازجمعه جعفریه 22 شهریور 98

جمعه، 22 شهریور 1398

بنام خدا

خطبه اول : بعد از سفارش به تقوا امام جمعه محترم جناب حجت السلام و المسلمین دهقانی درباره محرم به سخنرانی پرداختند .

امام محمد باقر (علیه السلام) : فردای قیامت همه چشمها گریان است مگر چشمی که بخاطر خدا شبها بیدار باشد ، مثل پرستارها و مرزبان ها و همچنین چشم کسی که از خوف خدا گریسته باشد و …

امام علی (علیه السلام) : کسی که از ترس از خدا بگرید خوداین گریه کلید رحمت الهی است .

سپس امام جمعه محترم اشاره نمودند که امروز روزی است که اسراء کربلا وارد کوفه شدند ، وقتی اسرا وارد کوفه شدند اول همه جا جشن بود . اما وقتی که اهل بیت از جمله « حضرت زیبنب ، امام سجاد ، حضرت سکینه و … » به ایراد خطبه پرداختند مردم آگاه شدند و شروع به گریه و زاری نمودند اما در خطبه های همه ی آنها یک چیز مشترک است ، گریه ی کوفیان از سر حقه و خدعه ، ابتدا حضرت زیبت (سلام ا… علیها) وقتی سخنرانی نمودند اشاره نمودند که این گریه شما ، گریه از رو مکر و حیله است  نه دلسوزی برای اهل بیت و هم اینجا بود که زینب (سلام ا… علیها) آنها را نفرین نمود که اشک چشمهایتان قطع نشود ای اهل کوفه و بعد از آن هم کوفه رنگ آرامش را ندید . ، لذا اینگونه گریه هم ارزشی ندارد ، گریه از روی نیرنگ و فریب و مکر بله این نوع گریه نه تنها اثری نداری بلکه اثر سو نیز درد .

خطبه دوم : بعد از سفارش به تقوا

امام جمعه محترم ابتدا قبول باشید عرض نمودند به عزاداری همه اهالی بخش ، به هیئات و مساجد و همه کسانی که در این راه خدمت کردند و تلاش نمودند مخصوصا از جوانها تشکر ویژه نمودند که با حضورخود زینت مساجد بودند . سپس تشکر نمودند از عزادری بدون غل و غش و خالص عزاداران که مثل همیشه به صورت سنتی و درست برگزار شد  ، نیز از وحدت هیئات و دسته های عزاداری در روز تاسوعا و عاشورا تشکر نمودند که وقتی دسته ها ی مختلف در گلزار شهدا در یک نقطه به هم رسیدند با هم وحدت داشتند و این نیز از کرامات سید شهدا (علیه السلام) است .

———

مناسبتها :

  1. سخنرانی سید حسن نصر ا… دبیر کل حزب الله لبنان بود که در شب عاشورا سخنرانی نمودند و آنچه بسیار مهم بود در بیانات ایشان این بود که فرمودند : «عمود خیمه ی ما امروز امام خامنه ای (مدظله العالی) است و مرکز این خیمه ایران است و از همین جا می گویم که ای فرزند حسین (علیه السلام) ما تو را ترک نخواهیم کرد » و همین جملات ود که در فضای مجازی غوغا نمود و جوانها آن را بعنوان هشتک خود معرفی نمودند
  2. حضور مقتدا صدر دریکی از شبهای  عزاداری در حضور رهبری بود که این نیز نشانه وحدت است .
  3. برکناری جان بولتون مشاور ترامپ بود که از آن دسته از نفرات تند رو بود که به دلیل براورده نساختن توقعات ترامپ برکنار شدند .
  4. قطع سخنرانی نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی بود که در آستانه انتخابات در شهری از فلسطین اشغالی به سخنرانی پرداختند که بخاطر اصابت چند راکت در آن شهر نیمه تمام ماند و نتانیاهو سخنرانی خود را قطع نمود و از ترسش فرار کرد به پناهگاه . امیدوار باشید که مقاومت پیروز است ان شا الله . مقاومت دیگر به جمهوری اسلامی ایران خلاصه نمی شود که مقاومت اکنون در حزب ا… و یمن و حتی فاطمیون افغانستان و … جریان دارد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *