خطبه های نمازجمعه جعفریه 20 دی 98

جمعه، 20 دی 1398

خطبه اول :

بعد از سفارش به تقوا امام جمعه محترم در ادامه خطبه های هفته های گذشته پیرامون استقامت فرمودند : این توفیق الهی است که انسان مرتکب گناه نشود .

سپس فرمودند : با  توجبه ه هفته ی گذشته که قیامتی بر پا شد به خاطر آن بزرگوار و سردار عزیز جناب سپهبد قاسم سلیمانی  ، من فکر کردم در خطبه اول چه ایه بگویم که هر ربط به موضوع خودمان باشد و هم درباره ی آن بزرگوار که آیه 96 سوره مریم را انتخاب کردم ، « إِنَّ الَّذِینَ آمَنُوا وَ عَمِلُوا الصَّالِحاتِ سَیَجْعَلُ لَهُمُ الرَّحْمنُ وُدًّا» ، چیزی که این هفته زیاد شنیددیم این بود « سردار دلها» به عقیده بیشتر مفسیرین این آیه درباره امام علی ع است .

سپس فرمودند طبق مصاحبه هایی که انجام میشد دیدید که کسانی گفتند در عمر 40 ساله انقلاب حتی یک بار هم در راهپیمایی ها شرکت نکرده بودیم اما به سردار سلیمانی این بار شرکت کردیم و حتی بعضی ها که مخالف نظام بودند هم آمدند و اشک ریختند این یعنی سردار دل بودن ، که خداوند به خاطر عمل صالح و اخلاص یان بزرگوار ایشان را محبوب دلها قرار داد .

بعد  از رحلت امام (ره) دوباره در کشور قیامتی بر پا شد .

خطبه دوم :

اشاره امام جمعه محترم به ایام فاطمیه و عنوان کردن اینکه ایام فاطمیه طبق شهادت اول سه روز است نه بیشتر و در فاطمیه دوم هم ، مردم اگر مراسم و کار خیر دارند بخاطر این موضوع نباید آن را به تعویق بیندازند .

مطلب دوم : وظیفه دارم از شما مردم عزیز تقدیر و تشکر نمایم هم بخاطر حضور در تشیع آن بزرگوار هم بخاطر مراسمات و … که در بخش برگزار نمودید

مطلب سوم : اشاره به 19 دی و دیدار مردم قم با رهبری (مدظله العالی) که راجع به قم جملاتی بیان نمودنه که کلید واژه ی آن این بود « ایمان و غیرت » که اگر این دو هر جایی به کار برده شوند کار ساز خواهند بود .

مردم قم برای شهرهای دیگر نیز الگو است .

مطلب چهارم : انتنقام سختی بود که سپاه از آمریکای جنایت کار گرفت ،اگر در راهپیمایی ها نگاه میکردید بیشتر خواسته ی مردم انتقام بود که به حمد الله این اتفاق در همان ساعت 1:20 که آمریکای تروریست سردار عزیز ما را در همان ساعت ترور کردند بوسیله پرتاب موشک از کرمانشاه  ،انتقام سختی گرفته شد و نقطه ی حائز اهمیت آن نیز این بود که تنها 13 فروند موشک شلیک شد که بیشتر آن به هدف اصابت نمود .

سپس اشاره نمودند به سخنان سردار حاجی زاده : که کشورهای منطقه ببیند کسی که داعی حمایت از آنهاست توان دفاع از خود را هم در برابر موشکهای ما ندارد . سپس به دروغهای مسئولین رژیم تروریسیتی آمریکا اشاره که می خواستند این حرکت بزرگ را کوچک جلوه دهند که اگر دقت کنید می فهمید که هواپیمای امریکایی ها که مخصوص بردن مجروحین و زخمی هاست 9 بار پرواز داشت که بیشتر آن به قدس اشغالی و اردن بود .

البته که هدف ما کشتن آنها نبود بلکه زدن تجهیزات آنها بود . و کته ی قابل توجه این بود که وقتی اولین موشک پرتاب شد تمام رادارهای آنها را مختل کرد که حتی یک موشک هم از پدافند آمریکایی ها رهگیری نشد .

سپس فرمودند این کار بقول آقا « فقط یک سیلی بود » آیا انتقام تمام شد؟ خیر … انتقام ما این است که باید آمریکایی ها وجود نحس خود را از منطقه خالی کنند که جز فساد چیزی ندارند .

مطلب پنجم : اشاره به سقوط هواپیما بود که که باری ملت ایران بسیار تلخ بود این حادثه .

ودر آخر اشاره ای نمودند به فوت آقای رسول محلاتی که بیش 100 جلد کتاب از خود به یادگار گذاشتند و از سال 72 و 82 ریاست ائمه جمعه را در سراسر کشور به عهده داشتند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *