خطبه های نمازجمعه جعفریه 17 آبان 98

جمعه، 17 آبان 1398

خطبه اول :

در ادامه بحث خطبه های قبل در مورد استقامت در راه دین امام جمعه محترم بخش جعفراباد جناب حجه السلام و المسلمین دهقانی به ایراد سخنرانی پرداختند .

خداوند به پیامبر (ص) می فرمایند: مردم را دعوت کن به سوی خداوند و خودت نیز اینگونه باش ، همانگونه خود استقامت می کنی به مردم نیز توصیه کن ، طبق دستور حرکت نما و خواسته های نفسانی افراد نیز ملاک توو برای رهبری نباشند .

سپس امام جمعه فرمودند اگر رهبر یک ملت بر اساس خواسته های نفسانی مردم برود چون مردم هر کدام خواسته های گوناگونی دارند جامعه به مقصد نمی رسد .

رهبر یک جامعه باید دنبال یک مسیر باشد و انهم فقط صراط مستقیم خداوند است .

جامعه ای موفق است که صراط مستقیم و هدف آن فقط خدا باشد . و نسبت هب تابلوها حرکت کند ، یکی از آن تابلو ها قران است .

خداوند راه مستقیم را نشان داه و هم نهی کرده از از راه های دیگر و هم اخطار داده که اگر از راه مستقیم منحرف شدید به گمراهی قدم می نهید

همین است که پیامبر ص در اخرین لحظات عمر خود به دو چیز توصیه می کند ، فقط مسیر قرآن و اهل بیت (ع) را دنبال کنید که اگر رفتید ابداً گمراه نمی شوید .

و سپس به دردهایی از جامعه اشاره کردند و فرهنگ های غلطی که هم اکنون در جامعه رواج پیدا کرده است مثلا کسی می رود و برای وامی که می خواهد بگیر ضامنی به بانک معرفی می کند ، سپس بدهی خود را نمی دهد تا جایی که ضامن دچار مشکل می شود ، آیا ضامن شونده گناه کرده است که ضامن شده است !؟ یا انسان به اصطلاح و به ظاهر متدینی که در بیشتر مراسمات مذهبی هم هست ولی طوری رفتار می کند که بعدا می فهمید با کارهای خود سر کسی را کلاه گذاشته است .

باید در جامعه همه به هم قول دهیم ـ من به شما شما به همدیگر ـ که فقط راه صراط مستقیم را برویم که اگر اینچنین شد جامعه اصلاح خواهد شد . باید راه اعتماد احیا شود بای را صراط مستقیم احیا شود .

خطبه دوم :

ابتدا امام جمعه محترم عرض تبریکی عرض نمودند خدمت نمازگزاران و همه ی مسلمانان بخاطر اعیاد پیش رو مخصوصا سالروز ازدواج پیامبر اکرم ص با حضرت خدیجه و همچنین از نمازگزاران درخواست داشتند در مفاتیح بعد  از دعای عهد یک دعاییست که حتما آنرا بخوانند نه تنها بخوانند به ترجمه هم نگاهی بیاندازند که جامعه امام زمانی چه چیزهایی را نیاز دارد  ،همه در آن دعا نوشته شده است . سپس اشاره ای نمودند به سخنان رهبر معظم (مدظله العالی) که : امام زمان مثل بقییه در جامعه زندگی می کنند .

سپس به هفته ی وحدت اشاره نمودند که این نام گذاری یادگاری است از امام خمینی (ره) سپس به توضیح این روز پرداختند که برادران اهل سنت مسلمان هستند و در کتاب با ما مشترک هستند ، نباید بخاطر بعضی چیزها عداوتی باشد باید در مقابل دشمنان وحدت باشد .

سپس اشاره ای نمودند به اجرا شدن گام چهارم هسته  ای :

سپس از بازدید خودشان از سایت فردو راتشریح نمودند که وقتی از این سایت عظیم بازدید می کردند ، به کار نخبگان و دستگاههای مربوطه که چنین سایتی در دل کوهی که با هیچ چیز نمیتوان به آن نفوذ کرد ، اشاره ای نمودند . و فرمودند که با مقاومت و شجاعت دیروز گام چهارم اجرایی شد و تعداد هزار و اندی از دستگاهها به چرخش در آمدند که این یک اتفاق خوشایند است . سپس فرمودند امیداورم همانگونه که رهبری هم فرمودند در این راه مقاومت کنند و محکم باایستند که پیروزی ان شا الله با ماست که الان وضیعت الان ایران اسلامی نیز همانند چندین سال گذشته نیست و اگر ایران موضعی اتخاذ میکند چندین کشور از کشورهای بزرگ مثل چین و روسیه به دنبال او هستند همینطور آمریکا هم روز بروز در حال منزوی شدن است .

و در آخر دعایی نمودند که : ان شا الله استفاده از ظرفیت مردمی و وجود نخبگان و با پیروی از رهبری (مدظله العالی) مسیر خود را دنبال کنیم و به غربی ها و دیگران نیز متکی و دلخوش نباشیم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *