خطبه های نمازجمعه جعفریه 15 شهریور 98

جمعه، 15 شهریور 1398

بنام خدا

خطبه اول :

امام جمعه محترم بخش جعفرآباد جناب حجت السلام و المسلمین دهقانی بعداز سفارش به تقوا ، با توجه به ماه حزن و اندوه ، ماه محرم ، بهترین چیز را سخنانی از امام حسین (علیه السلام) دانستند و از آن بزرگوار سخنانی را روایت نمودند :

امام حسین (علیه السلام) : ای مدرم بدانید که دنیا سرای فانی که رو  به زوال این دنیا اهل خودش را از حالتی به حالتی دیگر می آورد و آدمی همیشه به یک حال نیست …

مطالبی که می شود از قیام امام حسین (علیه السلام) آموخت :

1-اگر ملازم و سلطانی ظالم بود و به احکام و شریعت اسلام نبود نباید ارام نشست  ،امام حسین (علیه السلام) تا دیدند یزید علیه العنه نا حق است قیام نمود .

2-انسان باید با پرداخت هر هیزینه ای مقاومت نمیاد ، امام حسین (علیه السلام) با خون خود هزینه داد .

3-انسان نباید از عِده و عُده ی دشمن هراسی داشته باشد . چون ما کم هستیم نباید از دشمن که از عده ی ما زیاد هستند بترسیم ، امام حسین با همان یاران کم در مقابل عده ی بی شمار یزیدی ایستاد و مقاومت نمود .

4-وقتی انسان در مقابل استکبار است ، انسان نباید ازدادن چیزی هراس داشته باشد ، امام حسین (علیه السلام) از دادن فرزند و خانوده و … نترسید ، مرگ با عزت بهتر از زندگی با ذلت است .

5-مذاکره با افراد مختلف ، البته مذاکره ی بر حق اسلام نه منافع خود . امام حسین (علیه السلام) با افراد گوناگونی مذاکره نمود . ما هم در برجام مذاکره نمودیم اما عاقبتش چه بود ؟ بد عهدی استکبار ، آیا کسی که بد عهدی دیده باز هم بر سر میز مذاکره می نشیند ؟ نه مذاکره نمی کند .چون بد عهدی دشمن را دیده است . واقعا هیچ ملتی دیگر هم بر سر مذاکره نمی نشیند با اینهمه بد عهدی دشمن

6-به تکلیف اسلام که بر سر راهمان قرار می دهند عمل کنیم ، جدای از تکلیف خودمان ، امام حسین به تکلیف خودش که اسلام بر سر راه ایشان قرار داد عمل نمود

7-از همه ی زیمنه ای موجود استفاده کرد ،از همه ی ظرفیت های موجود ، حتی امام حسین (علیه السلام) در آن روز عاشورا و در مقابل دشمن از نوزاد شیرخوار خود نیز یاری جست ، که هم اکنون بسیاری از نهضتها حتی نهضتهای غیر مسلمان از همین کار امام حسین (علیه السلام) نشأت می گیرد . و بسیاری از این نهضت ها تحت تاثیر طفل شیرخوار امام حسین (علیه السلام) هستند .

خطبه دوم :

ابتدا امام جمعه محترم از کسانی که نذورات خود را به مسجد دادند تشکر نمود و فرمودند که همین نذورات باعث شده بسیاری از جوانان و نوجوانان جذب مساجد شوند به عزاداری مشغول شوند و از معارف اهل بیت (علیه السلام) بهره مند شوند . آنطور که به من خبر داده اند مسجدها شلوغ شده و همه در این زمینه سهیم هستند . از همه ی آنها تشکر می کنم ، باز هم باید تلاش کنیم که کودکان را نیز وارد این عرصه ها نمایم و با مدیریت آنها در مساجد ، آنها را با معارف اسلام آشنا نماییم .

مناسبت اول : شهادت مردم در میدان شهداء (ژاله سابق) که جمهوری اسلامی ایران با دادن این خون ها به پیروزی رسید و هم اکنون بوسیله ی این خونهاست که با اقتدار پا برجاست .

مناسبت دوم : برداشتن گام سوم برجام .

سپس امام جمعه محترم فرمودند باید در مقابل دشمن مقاومت کرد ، نباید جبهه را خالی گذاشت بوسیله مقاومت است که می توانیم به جایی برسیم … همین حزب الله را ببینید ، کار آمریکا به جایی رسیده است که در مقابل حزب الله التماس می کند که شما بیایید با ما مذاکره کنید ما هم تحریم های شما را برداریم . واقعا جایگاه حزب الله را ببیند اینها همه بواسطه ی مقاومت است ، همچنین مقاومت مردم یمن ، هم اکنو استکبار التماس می کند که مردم یمن بیایید و با ما مذاکره کنید ، چون استکبار شکست خورده است ، بواسطه ی همین مقاومت ها .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *