خطبه های نمازجمعه جعفریه 1 آذر 98

جمعه، 1 آذر 1398

خطبه اول :

امام جمعه محترم بخش جعفرآباد جناب حجت الاسلام و المسلمین  دهقانی آیه هایی از سوره یونس را قرائت نموند و فرمودندد : اولیاء الهی کسانی هستند که خودسازی که کردند و با کنار زدن حجاب ها به خداوند رسیدند .

انسان با خدا ، انسانی است مانند دریا ، که با چیزهای کوچک به تلاطم در نمی اید ، حواد روزگار و مادیات او را به تلاطم در نمی آورد برعکس یک لیوان که با یک تلنگر و فوت کردن کوچک در تلاطم است . انسان با خدا نه از آمدن دنیا خوشحال می شود نه از دست دادنش ناراحت . حزن و اندوه و … در او تاثیر ندارد ، آرامش او از جنس آرامش ابدی است او به خدا واصل شده و تزلزلی ندارد .

ان شا الله خدا ما را از جمله کسانی قرار دهند که میانه ی خود را با خدا اصلاح کنیم .

خطبه دوم :

ابتدا امام جمعه محترم به مناسبت ورود حضرت فاطمه معصومه (سلام ا… علیها) شهر مقدس قم نورانی است ما هم گرامی میداریم ، یکی از برکاتی که شامل این بخش است ، از این جهت است که ورود ایشان به قم از این این مسیر بوده است اگر سرزمین حاصلخیزی داریم و … همه از برکت ورود ایشان است و همچنین این روز را تبریک گفتند .

مناسبت دوم : عرض تبریک بمناسبت هفته بسیج و ضمن گرامیداشت شهدای بسیجی …  خیر مقدم به همه بسیجیان حضار در نمازجمعه بویژه مهمانان حاضر در نماز به اللخصوص فرماندهی محترم ناحیه امام رضا (علیه السلام) جناب سرهنگ ثانی خانی و حضرت حجت الاسلام و المسلمین  جوشقانی و همه ی کسانی که حضور دارند .

سپس فرمودند : اگر در اوایل انقلاب و سالهای گذشته ما توانستیم از آن حوادث سخت که برای نظام جمهوری اسلامی ایران پیش آمد عبور کنیم به خاطر لطف خداوند سپس روحیه بسیجی که در مردم وجود داشت ، بود ، برای مردم چیزی که مهم بود ، با خدا بودن بود ، اگر امروز هم اگر  اقتصاد مقاومتی و رونق تولید وسازندگی وجود دارد مشکلاتی مثل سیل و زلزله پیش می اید ، آنچه می تواند نجات بخش ما باشد ، روحیه بسیجی است ، اگر می خواهیم سامان بیشتر بگیریم این محقق نمی شود مگر به تفکر بسیجی و روحیه بسیجی داشتن .

مناسبت سوم : هفته گذشته هفته سخت و فتنه ای بود ، هفته گذشته شاید از فتنه 88 و 96 هم سختر بود ، این جریان از جایی شروع شد که سران نشستند و گفتند که باید سهمیه بنزین اینقدر باشد ، خب وقتی چنین تصمیمی گرفته می شود باید گفته می شد ، اطلاع رسانی میشد به مردم که اگر چنین میشد شاید وضعیت اینطوری نمی شد ، متاسفانه مردم با یک غفلتی مواجه شدند و آنطرف هم دشمنان ایران هم برنامه ریزی شده ـ از این غفلت مردم سو استفاده نمودند ـ به بحض گرانی بنزین به کوچه و خیابان ها ریختند . مردم هم شوک زده به خاطر شرایط اقتصادی و اینچنین پیش آمدی اتفاق می افتد .

ما از رهبر فقید انقلاب اسلامی (مدظله العالی) تشکر می نماییم که اگر رهبر ورود و روشنفکری نمی کردند و حمایت نمی نمودند از دولت معلوم نبود الان وضعیت ما چه بود ، با این روشنگفری مردم خودشان را از صف اشرار جدا کردند.

سپس به جمله از سخنان رهبری (مدظله العالی) اشاره نمودند که : ما در بحث امنیت هم پیروز شدیم … بعد از آن امام جمعه محترم نیز این حرف را تایید نمودند . و فرمودند : خدا را شاکریم که این فتنه را هم پشت سر گذاشتم و امیدواریم با مدیریت و کنترل بازار شاهد گرانی در اجناس دیگر نباشیم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *