خطبه نماز جمعه جعفریه 22آذر ماه 98

جمعه، 22 آذر 1398

خطبه اول : امام جمعه محترم بخش جعفراباد حجت الاسلام و المسلمین  دهقانی بعد از سفارش به تقوا در ادامه خطبه های گذشته درباره استقامت در راه خدا ، عمل صالح باید انجام دهند و آن را حفظ کنند

سپس فرمودند که یکی از اعمال صالح «نماز» است و اهل ایمان باید بدانند که در دراس همه برنامه های زندگی ، نماز باشد.

امام صادق می فرماید : برای نمازگزار سه خصلت وجود دارد

1-هرگاه شخصی به نماز می ایستد و با خدای خود ارتباط برقرار می کند ، خیرات و برکات الهی بر سر او باریدن می گیرد

2-ملائکه هایی هستند که شخص نمازگزار در حال نماز از زیر پای او خیرات و برکاتی جمع می کنند و به بالا می برند

3- وقتی کسی به نماز می ایستد فرشته ای خطاب می کند : اگر می دانستی با چه کسی در حال نجوا هستی تو میخواستی از خدا که هیچوقت از این نماز فارغ نشوی

سپس سفارش کردندکه حساس باشید به نمازگزاران ، وقت نماز را بدانید ، اهمیت بدهید .

سپس از حضرت ابراهیم (علیه السلام) فرمودند که حضرت ابراهیم (علیه السلام)  فرموده است ، خداوندا مرا از نمازگزاران قرار بده.

خطبه دوم :

مطلب اول : برگزاری بیست و هشتمین اجلاس سراسری نماز در شهر گرگان  در مورخ 21/09/98  که پیام رهبر معظم (مدظله العالی) توسط امام جمعه محترم گرگان به سمع همه رسید ، که سال گذشته هم رهبری معظم نماز مدارس را مورد تاکید قرار داده بودند که همین مطلب  هم در راس مطلب بود .

رهبری معظم : «از جمله نعمت های بی شمار الهی نماز است . با نماز می توانیم ارتباطات انسانی خود را در جامعه خود و از معنویت برخوردار کنیم . و امنیت و سلامت روانی و رهایی از چالش های ستیزگرایانه را با نماز دور کنیم و با نماز به بهجت و نشاط برسیم »

آیا ما این 17 رکعت نماز برای ما دشواری است یا آن را نعمت می شماریم ؟

هر کس اولادی در خانه دارد ، اگر در جوان خود استرس و اضطرابی می بینید و آرام نیست ، رهبر می فرمایند اگر می خواهی از این نگرانی و اضطراب خارج شوید با نماز می شود .

ما در آموزش و پرورش از اول مهر ماه به برکت همین حوزه علمیه بخش ، نماز جماعات مدارس برپا می شود .

ما در بخش ، طرح امین داریم و آن فرستادن طلاب به مدارس است ، باید والدین هم در خانه پیگیر باشد که نماز خود را بخواند ، نماز ظهر با مدارس است اما نمازهای

بالاترین ظلم در حق بچه این است که وقتی بچه به سن تکلیف رسید ، او را به نماز صبح بیدار نکنیم .

دومین مطلب : شهادت آیت … مفتح روز وحدت حوزه و دانشگاه معنای وحدت این نیست که حوزه و دانشگاه ادغام شود معنی آن اینست که حوزه و دانشگاه با هم تعامل داشته باشد .

و مطلب آخر هم اینکه : دبیر کل سازمان ملل ، جمهوری اسلامی ایران را به اجرا کردن مفاد برجام تایید کرد و تاکید کرده که برجام از سوی ایران نقض نشده و از طرف آمریکا نقض شده است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *