حمایت از قدس و مردم فلسطین از اهداف انقلاب اسلامی است/ در هر شرایطی مسئله قدس فراموش شدنی نیست

سه شنبه، 30 اردیبهشت 1399

آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری در گفتگو با خبرنگار قم فردا با اشاره به روز قدس، اظهار داشت: جمعه آخر ماه مبارک رمضان با ابتکار امام خمینی(ره) به عنوان روز حمایت از فلسطین و قدس اعلام شد.
وی ادامه داد: حضرت امام خمینی(ره) در تعبیرات مختلفی به این نکته اشاره می فرمودند که تنها جمعه آخر ماه رمضان روز حمایت از قدس نیست بلکه روز اسلام و روز رسول الله هم هست.
امام جمعه قم بیان داشت: هر ساله ملت رشید ایران و سایر ملت ها که به این آرمان معتقد هستند در روز جمعه آخر ماه مبارک رمضان در راهپیمایی بزرگی شرکت می کنند و نفرت خود را علیه صهیونیست ها اعلام می کنند.
وی اضافه کرد:  از روزی که صهیونیست ها وارد سرزمین فلسطین شدن و این سرزمین را اشغال کردند خیلی از مردم مظلوم فلسطین را آواره و بسیاری را به شهادت رساندند و هم اکنون خیلی از زنان، مردان و حتی کودکان در زندان های اسرائیل حضور دارند و مورد شکنجه قرار می گیرند.
آیت الله حسینی بوشهری ابراز داشت: متأسفانه دنیای بی تفاوت مدعی تمدن، بدون اینکه کوچک‌ترین عکس العملی از خود در خصوص این مسائل نشان دهد هر روز صهیونیست ها را در عرصه های مختلف تقویت می کند.
وی خاطرنشان کرد: روزی بحث معامله قرن را مطرح می کنند و این روز ها مسئله الحاق کرانه باختری را به پشتیبانی از اسرائیلی ها مطرح می کنند و حقیقتاً همان طور که امام رضوان‌الله تعالی فرمودند اگر امت اسلامی و دولت های اسلامی متحد شوند این غده سرطانی را می توان به راحتی از میان برداشت و پایان عمر این دولت اشغال گر را اعلام کرد.

برخی از سران کشورهای اسلامی به دنبال ارتباط با اسرائیل هستند
عضو خبرگان رهبری ادامه داد: متاسفانه در سال های اخیر شاهد هستیم رقابتی بین برخی سران کشورهای اسلامی برای نزدیک شدن به صهیونیست ها و ارتباط با آن‌ها شروع شده است گرچه هنوز کاملاً به‌صورت عملی ارتباطات دیپلماسی خود را اعلام نکرده‌اند ولی کاملاً مشهود است در تلاش هستند تا سفارتخانه را برای ارتباط سیاسی و اقتصادی بازگشایی کنند، این اقدام ضربه بزرگی به مردم فلسطین از سوی این کشورها خواهد بود.
وی اضافه کرد: امسال شرایط روز قدس به دلیل وجود ویروس کرونا شرایط ویژه ای است؛ آنچه که در کشور و شاید در کشورهای دیگر هم همین باشد راهپیمایی و تجمعات وجود ندارد.
آیت الله حسینی بوشهری گفت: امسال در روز قدس ملت رشید ایران از سخنرانی رهبر عزیز و فرزانه انقلاب اسلامی بهره‌مند خواهند شد و طبعاً شنونده این سخنان که در رابطه با مسئله قدس، اهمیت قدس و دفاع از مردم مظلوم فلسطین است بُعد ملی، بین المللی و جهانی خواهد.

در هر شرایطی مسئله قدس فراموش شدنی نیست
وی خاطرنشان کرد:  این بدین معنا است که در هر شرایطی مسئله قدس فراموش شدنی نیست و اگر به صورت راهپیمایی امکان پذیر نباشد می توان این روز را در قالب های دیگر مانند برگزاری کنفرانس به صورت مجازی به یاد داشت.
عضو خبرگان رهبری تصریح کرد: همه این ها نشان دهنده این است که عزم امت اسلامی و عزم پیروان امام و کسانی که در مسیر حرکت رهبری قرار دارند این است که در مقابل اسرائیلی ها در خصوص فلسطین کوتاه نیایند و در مقابل اسرائیلی ها آنچه در توان دارند عمل کنند تا این غده سرطانی برداشته شود.
وی افزود: مسئله فلسطین منحصر به بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیست اگر کلمات، بیانات و سخنرانی های حضرت امام را قبل از پیروزی انقلاب اسلامی مطالعه کنید خواهید دید یکی از دغدغه‌های جدی امام در آن روزهای خفقان طاغوت مسئله فلسطین و مبارزه با اسرائیل جنایت‌کار بود و یکی از دلایل زندانی شدن و تبعید امام سخنرانی و موضع‌گیری علیه اسرائیل غاصب بود.

حمایت از قدس و مردم فلسطین از اهداف انقلاب اسلامی است
آیت الله حسینی بوشهری عنوان داشت: یکی از اهداف مقدس انقلاب اسلامی قبل از پیروزی انقلاب تاکنون حمایت از قبله اول مسلمانان، سرزمین قدس و ملت مظلوم فلسطین بوده است و انشاءالله به فضل پروردگار عالم این راه با اراده بیشتر و استوارتر ادامه پیدا خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *