حجت الاسلام والمسلمین احمدی:این امام است که محور وحدت بوده و مراقبت می کند جامعه به دست طاغوت نیفتد

یکشنبه، 20 مرداد 1398

حجت الاسلام والمسلمین احمدی معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت معصومه(س) در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه امروز قم با بیان اینکه اصل در اسلام امامت و ولایت است اظهار کرد: این امام است که محور وحدت بوده و مراقبت می کند جامعه به دست طاغوت نیفتد و دغدغه رشد و تعالی مردم را دارد.
وی با تاکید بر اینکه در روایات عبادات بدون ولایت ارزشی ندارد تصریح کرد: این ویژگی هاست که امام را منبع و مرجع در بین مردم می کند.
احمدی با اشاره به کارکردهای اهل بیت گفت: رسیدگی به امور دنیوی و رفع مشکلات مردم و تبیین معارف حق الهی از جمله کارکردهای ائمه بوده است.
وی با بیان اینکه حرم اهل بیت نیز همین کارکرد و مسوولیت را دارند گفت: اگر حرم اهل بیت محل های مختلف خدمت رسانی به زائرین دارد برای این است که شرایط مطلوب زیارت فراهم شده و احساس آرامش در محضر ائمه فراهم شود.
احمدی توسعه مکانی را در راستای رفاه زائرین عنوان کرد و گفت: شبیتان حضرت زهرا به بهره برداری رسیده و شبستان امام علی زیر صحن امام رضا نیز در حال اجرا است و شبستان پیامبراعظم زیر صحن فاطمی هم به زودی بهره برداری می شود.
وی با اشاره به برنامه ریزی در آستان حضرت معصومه برای تمام سنین و اقشار جامعه گفت: بیش از ١٠ هزار خادم وظیفه خدمت رسانی به زائرین کریمه اهل بیت را بر عهده دارند. ١٠٠ هزار نفر در مرکز قرآن و عترت حرم مطهر از معارف قرآنی بهره مند شده اند.
احمدی با بیان اینکه روزانه ۶ سخنرانی مختلف در حرم مطهر برپا می شود گفت در قالب های مختلف تلاش داریم محافل اهل بیت را به مردم و زائرین منتقل کنیم. حرم مطهر تلاش دارد از طریق فضای مجازی صحن اهل بیت را به تمام مردم جهان برساند.
وی با اشاره به دیگر منویات و مسوولیت های اهل بیت در جامعه اسلامی خاطرنشان کرد: تلاش شده تمام این مسوولیت ها و کارکردها در آستان مقدس حضرت معصومه و در محضر اهل بیت به زائرین ارائه شود.
احمدی گفت: نذوراتی که مردم قم در ایام سیل غرب کشور تقدیم کرده اند تبدیل به ٣۵ واحد مسکونی شده که در مناطق در حال احداث است.
معاون فرهنگی آستان مقدس حضوت معصومه(س) بیان کرد: اکرام عمومی زائرین نیز با همت و تلاش خادمین همه روزه در مهمانسرای آستان مقدس انجام می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *