جوانان را در حرز حریز امام جواد قرار دهید

جمعه، 11 مرداد 1398

#خطبه_اول

آیت الله سیدصمصام‌الدین قوامی،‌ امام جمعه پردیسان قم در خطبه‌های عبادی-سیاسی نماز جمعه مورخ ۱۱ مرداد ۱۳۹۸ با برشمردن فضائل امام جواد علیه‌السلام، ایشان را امامی دانشمند،‌ اهل مناظره، اهل هجرت و اهل تقوا معرفی کردند و گفتند: حرز امام جواد علیه‌السلام حرزی معروف است. آن‌ها که نگران فرزندان خود هستند این‌ها را در کهف حصین و حرز حریز امام جواد قرار دهید.

امام جمعه پردیسان با بیان صفاتی که جوانان گام دومی باید از سیره امام جواد علیه‌السلام اتخاذ کنند تأکید کرد: جوانان ما با جود و تقوا گام دوم را محکم برخواهند داشت؛ جود، نه سود. مدیریت اسلامی بر مبنای جود و مدیریت غربی بر مبنای سود است. تفاوت ماهوی. کسانی که می‌خواهند گام دوم برداشته شود، دنبال سود نباشید. آن‌ها که دنبال سود بودند دارند در دادگاه‌ها محاکمه می‌شوند، اما آن‌ها که دنبال جود بودند مثل حججی سربریده شدند. عبرت بگیرید جوانان.

ذی‌الحجه ماه فلسفه سیاسی ماست

#خطبه_دوم

آیت الله قوامی با اشاره به این‌که اسلام دین مبارزه و ظلم‌ستیزی است گفتند: اسلام دین مبارزه است،‌ ما اهل مبارزه هستیم و زیر ظلم نمی‌رویم. آن‌ها با همه وجودشان بیایند ما هم با همه وجودمان می‌رویم. از وقتی به دامان [اهل بیت] پناه بردیم و بر اساس محرم و صفر این‌ها حرکت کردیم، پیروز شدیم. و ما با این‌که ملتی ایرانی هستیم، ولی این تقویم را دین قیم می‌دانیم.

امام جمعه پردیسان با اشاره به روز ملی خانواده گفت: این ماه ماه ولایت و امامت و ماه عینیت دیانت و سیاست و هم‌چنین تشکیل خانواده است. دولت موظف است خانواده را تقویت کند. هر چیز که به خانواده آسیب می‌زند مطرود است. ازدواج باید آسان شود، این وظیفه حکومت است. یکی از وظایف حکومت این است که تشکیل خانواده بدهد، تمام قوانین محکوم این هستند.

آیت الله قوامی ضمن سفارش به خواندن نماز دهه ذی‌الحجه تأکید کردند: بنا بر حدیث پیامبر هیچ زمانی از این زمان بهتر نیست که عمل در آن بافضیلت‌تر باشد، حتی جهاد هم از عمل این ده روز بافضیلت‌تر نیست، مگر آن‌که رزمنده‌ای [به جنگ] برود و نه خودش و نه اسبش برگردد.‌ آن موقع عملش بافضیلت‌تر است. مابقی اعمال در این ده روز غنی‌سازی می‌شوند.

خطیب جمعه پردیسان با اشاره به مناسبت‌های ماه ذی‌الحجه،‌ عرفه و قربان گفتند: در غدیر خم فلسفه سیاسی ما روشن شد. ذی‌الحجه ماه فلسفه سیاسی است. إنّی جاعلک للناس. وقتی [ابراهیم] دل از اسماعیل برید،‌ امام شد. تو از مصطفی دل می‌کَنی؟ امام می‌شوی: امام خمینی. هر کس نگذرد امام نمی‌شود. در روز ۲۵ ذی‌الحجه هم امیرالمؤمنین علیه‌السلام حکومت را از عثمان تحویل گرفت. ماه، ماه حکومت علوی است و ما تنها حکومتی در این کره زمین هستیم که بر مدل غدیر پدید آمده‌ایم، رهبرمان را خبرگان نصب نمی‌کند، امام زمان عجل‌الله‌فرجه از جانب خداوند نصب می‌کند و ما به این اعتقاد داریم.

وی با تأکید بر لزوم پیوند با اهل بیت علیه‌السلام خاطرنشان کرد: ماه ذی‌الحجه ماه برائت هم هست: برائت از مشرکین. آن‌هایی که با شما عهد بستند و شکستند. با این‌ها بجنگید. ما از این‌ها بیزاریم. یکی از فروع دین تبری و برائت است. مرگ بر آمریکا شعار مقدس و تمام نشدنی ماست.

ایشان با اشاره به تحریم وزیر خارجه از سوی امریکایی‌ها، این اقدام را کودکانه، ابلهانه و بر خلاف همه اصول دیپلماسی دانستند و گفتند: شما انقلاب ما را منسجم کردید. ما گاهی با هم خرده‌حساب داشتیم اما شما  احمق‌های درجه‌یک با این کارهایتان نظام ما را مرصوص می‌کنید.

صوت خطبه ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *