بعد از چهل سال باز هم ائمه جمعه و روحانیون محوریت خود را در جامعه حفظ کرده اند

چهارشنبه، 31 اردیبهشت 1399

به گزارش روابط عمومی نهاد نماز جمعه قم آیت الله سعیدی در دیدار ائمه جمعه استان قم گفت پس از چهل سال و در طول رزمایش های مواسات بار دیگر محوریت ائمه جمعه و روحانیون در کشور نشان داده شد
نماینده ولی فقیه و امام جمعه قم در دومین نشست هم اندیشی ائمه جمعه استان قم گفت:همان جوری که قرآن می فرماید که بسی ان تکرهواشیا و هو خیرالکم ،خداونددر دل هر مشکلی برای بندگان تسهیلات و بشارت هایی قرار داده است و رهبر و ولی ای باید این سختی ها را تشخیص دهد و با نفس قدسی خود به مردم اعلا کند.
در این رزمایش های مواسات و کارهای مومنانه فقط بخشی از جلوه های این اقدام خیرخواهانه منعکس می شود به عمق ایمان و عاطفه این ملت که بر اساس ایمان و ولایتمداری ایشان و محبت اهل بیت(ع) هیچ کجای دنیا حتی با عنوان اقدامات بشر دوستانه چنین صحنه هایی را نخواهید دید.
آیت الله سعیدی افزود این اقدامات برگرفته از نفس قدسی رهبر معظم انقلاب و توصیه خردمندانه ایشان است و نگاه و ایمان ایشان و وعده های که خداوند داده به خوبی در همان کتاب خون دلی که لعل شدا را هم میتوان دید و الحمدلله انگار ایشان برای این دوران ذخیره شده بود .
امام جمعه قم گفت: بحث مطالبه گری چند رکن دارد و محور آن باید مشخص و از پراکنده گویی دوری شود و مطالبه شوند و اخلاق مطالبه گری مورد دقت قرار گیرد.
نماینده ولی فقیه در استان قم با اشاره به توصیه رهبر معظم انقلاب به دولت پیرامون تعطیلی اماکن مقدسه افزود: وقتی به توصیه و مطالبه ایشان در مورد نحوه تعطیلی اماکن مقدس دقت می کنیم مثال خوبی از این اقدام یعنی مطالبه گری خردمندانه پیدا می کنیم.
نکته دیگر اینکه در قالب این رزمایش به ابعاد مختلفی میتوان توجه کرد که دلجویی از آسیب دیدگان و خانواده ها از محورهای مورد پسند خداوند متعال است که باید با آبرومندی اقدام شود که اثر دنیایی و اخروی دارد.
تولیت آستان مقدس حضرت معصومه در ادامه عنوان کرد:انتقال تجربیات در طرح های مواسات هم توسط ائمه جمعه خوب است و بهتر است که از ایده های یکدیگر استفاده کنیم و ای تاقدام از نشست های پرگفتگو و کم حاصل بسیار مفید تر است.
آیت الله محمد سعیدی افزود:شما نشان دادید پس از ۴۰ سال ائمه جمعه و روحانیون در اقدامات خیرخواهانه محور هستند و با وجود تبلیغات منفی دیدیم که این مساله از تبعات مثبت این ویروس پلید بود.
امام جمعه قم همچنین افزود:ما امام عصر(عج) را داریم و ایشان تکیه گاه ما هست و الحمدلله ولی فقیه داریم و دنیایی که امید ندارد هیچ ندارد و بنابر این با عشق و ایمان به راه خود ادامه دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *