اعتمادوتکیه به خداازمبانی پیشترفت جمهوری اسلامی ایران

جمعه، 5 مهر 1398

بنام خدا

خطبه اول : امام جمعه موقت شهر جعفریه جناب حجت السلام و المسلمین بعد از سفارش به تقوا ، روایتی از امام سجاد (علیه السلام) قرائت و به تفسیر آن پرداختند :

امام سجاد (علیه السلام) : ثلالث مننجیات للمومن : سه چیز مومن را نجات می دهند :

  1. کف لسانه عن الناس و اغتیا بهم ، حفظ کردن زبان از ازار و اذیت مردم و غیبت آنها

سپس درباره گناه زبان ، که بیشتر گناه مربوط به این اعضاء بدن است ، صحبت نمودند و به نمازگزاران توصیه کردن با مهار زبان و به گناه نیالودن خود با زبان ، انسان می تواند راه سعادت را پیش بگیرد .

  1. و اشتغالُهُ نفسه بما ینفعه لاخرته و دنیاُ » مشغول شدن به کارهائی که نفع دنیای و آخرتی داد ، انسان تا می تواند نباید کارهای خود را به فردا بگذارد ،
  2. وطول البکا عن خطیئه » اگر با یک استغفار می شود توبه نمود و آتش برزخ و دوزخ را خاموش کرد چرا انسان باید تقاص گناهان را در قیامت بدهد … انسان می تواند با یک گریه در دل شب و استغفار ، آتش را خاموش کند .

خطبه دوم :

مناسبت اول : اشاره به هفته ی دفاع مقدس و ایضاً سخنان رهبری در دیدار با اعضاء مجلس خبرگان

مبانی پیشرفت جمهوری اسلامی عبارتتند از : 1-اعتماد و تکیه بخدا 2-ظرفیت های داخلی 3-قطع امید از خارج به ویژه اروپائیها چون قابل اعتماد نیستد ، و این سلب اعتماد هم در رفتار غربی ها مشهود است ، همینکه غربی ها ، آمریکا را همراهی میکنند در این فشار.  همچنین عزت ایران و ملت ایران در مقاومت است و ذلت آن در سازش ، همانگونه که امام حسین (علیه السلام) فرمودند مرگ با عزت بهتر از زندگی با ذلت است .

مناسبت دوم : امام جمعه موقت شهر جعفریه جناب حجت السلام و المسلمین پورسعادتی به جنگ اقتصادی دشمن که راه انداخته اشاره ای نبود و راهکار برخورد آن را در : 1-اتحاد قوا و آرایش متناسب با آن و 2-حمایت از تولید ملی کار آفرینان جوانان نخبه ، که نیروی انسانی ما بزرگترین منابع ما هستند .

مناسبت سوم : اشاره به حمله یمنی ها به پالایشگاه آرامکو

مناسبت چهارم: ورود اسراء به شام در اوائل ماه صفر … و توضیحاتی که امام جمعه محترم موقت در این باره فرمودند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *